ОБЗОР: Ню Йорк Рейнджърс вкара 6 гола на Сиатъл

Вижте резултати и класирания в НХЛ

Ню Йорк Рейнджърс победи Сиатъл с 6:3 в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) след попадение на Владимир Тарасенко при дебюта му и по един гол и асистенция за Каапо Како и Винсънт Трочек. Успехът бе четвърти пореден за нюйоркчани.

Райън Линдгрен също добави едно попадение и асистенция, а Джейкъм Друба и Мика Зибанеяд също се разписаха за Рейнджърс, които са в серия от пет поредни домакинки победи. Вратарят Игор Шестьоркин направи 26 спасявания.

Оливер Бьоркстранд се отчете с гол и асистенция, а Брандън Танев и Джаред МакКан също отбелязаха за Сиатъл, който загуби и трите си мача срещу отборите от Ню Йорк през седмицата.

Чикаго се справи у дома срещу Аризона с 4:3 след продължение в друга среща от вечерта, а победният гол бе дело на Кейлъб Джоунс в добавеното време. Андреас Атанасиу реализира едно попадение и добави две асистенции за Блекхоукс, а Колин Блекуел и Сет Джоунс също реализираха за домакините.

Клейтън Келър се отчете с гол и две асистенции за Аризона, чийто вратар Конър Инграм направи 40 спасявания.

Торонто надделя над Кълъмбъс с 3:0 като гост. Джон Таварес вкара на два пъти, а Иля Самсонов отрази 30 удара към него, за да прекъсне Торонто серията си от три поражения като гост. Пиер Енгвал добави едно попадение, а Мич Марнър две асистенции за успеха.

Йонас Корписало се отличи с 41 спасявания за Кълъмбъс, който допусна четвърта поредна загуба.

Победа като гост постигна и Питсбърг над Анахайм с 6:3 в друг мач от НХЛ. Пиер-Оливие Джоузеф реализира два гола и една асистенция за успеха, а Евгени Малкин добави две асистенции, ставайки третият хокеист в клубната история, който достига 1200 точки.

Каспери Капанен и Брайънт Ръст се отчетоха с по едно попадение и асистенция за втория пореден успех на Питсбърг и трети от последните пет мача на тима.

Мейсън МакТавиш записа гол и асистенция, а Тревър Зеграс и Джон Клингберг също се разписаха за Дъкс.