ЦСКА с шампионски обрат в Стара Загора

„Червените“ разбиха с 4:1 Берое

ЦСКА започна с впечатляваща победа след обрат новата 2023 година.

„Червените“ надвиха Берое с 4:1 в първия си официален мач от втория полусезон, който бе от 19-ия кръг на efbet Лига и не предложи попадения до почивката.

Така гостите постигнаха първи успех в дома на заралии от 2019-та насам и си върнаха първото място във временното класиране.

В герой за момчетата на Саша Илич се превърна крайният защитник Брадли де Нойер, който вкара изравнителния гол за 1:1 и асистира на Дюксен Назон за 3:1.

Преди това капитанът на домакините Симеон Мечев откри с мощен далечен изстрел в 54-ата минута, а в 77-ата резервата на гостите Браян Морено направи обрата пълен, разписвайки се за 2:1, докато крайното 4:1 оформи от дузпа в добавеното време друга резерва – Иван Турицов.

Силно включване от пейката направи и зимното попълнение на „армейците“ Тобиас Хайнц, а организираните им фенове се завърнаха на стадиона и видяха как любимците им ликуват в Стара Загора.

След успеха ЦСКА си върна върха като събра 47 точки, с 1 повече от шампиона Лудогорец, докато Берое остана с 19 в своя актив на 11-ата позиция.

През първото полувреме червените имаха териториален превес на терена, като владееха повече топката, но чистите голови положения липсваха.

В 5-ата минута Тибо Вион бе изведен и опита подаване към Лазар Туфегджич, но той не съумя да отправи изстрел към вратата на Иван Караджов.

В 24-ата минута Маурисио Гарсес напредна с топка в крака и потърси Назон, ала ударът на нападателя на бе блокиран.

Домакините предимно се защитаваха и разчитаха на контраатаки, за да застрашат вратата на Густаво Бусато. При една от тях в 33-ата минута Вини Трибуле остана сам срещу вратаря и успя да вкара кълбото в мрежата, но попадението бе отменено поради засада.

До края на първата част нямаше други интересни ситуации и двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

В самото начало на втората част Брадли де Нойер центрира отляво към Туфегджич, който засече с глава, но Караджов спаси отправения от границата на вратарското поле удар.

В 54-ата минута домакините стигнаха до попадение, дело на капитана Симеон Мечев, който получи пас от Трибуле и шутира от 30 метра.

Бусато не успя да се намеси добре и топката се озова в мрежата – 1:0.

Последва тройна смяна от страна на старши треньора Саша Илич и вместо Лазар Туфегджич, Жеферсон Телес и Тибо Вион се появиха Браян Морено, Марселино Кареасо и новото попълнение Тобиас Хайнц.

Последният можеше да се разпише още с първото си докосване, но изстрелът му срещна гредата.

Последва мощен натиск от страна на ЦСКА до края на двубоя и в 71-ата минута логичното се случи, когато Дюкенс Назон подаде към Брадли де Нойер, който с топовен шут и доза късмет не остави шансове на Караджов - 1:1.

Доминацията на червените продължи и в 77-ата минута се стигна до пълен обрат, когато  Хайнц изведе в коридор Гарсес, който върна към Кареасо. Колумбиецът шутира в дясната греда, топката се върна към Морено, който хладнокръвно се разписа за 2:1 в опразнената врата.

Пет минути преди края Дюкенс Назон също записа името си сред голмайсторите и покачи на 3:1.

В последната минута Кареасо бе спънат в наказателното поле и главният арбитър посочи бялата точка.

Зад топката застана щатният изпълнител Иван Турицов, който не сбърка и оформи крайният резултат 4:1 в полза на червените, които продължават да са лидери във временното класиране с актив от 47 точки.

В добавеното време Християн Петров полуви втори жълт и съответно червен картон и напусна преждевременно терена.

Следващият мач на ЦСКА е на 18 февруари (събота), когато на стадион "Българска армия" ще гостува съставът на Ботев (Пловдив). Малко по-рано през деня пък Берое гостува на Черно море във Варна.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЕРОЕ:73. Иван Караджов, 3. Гомес Сана, 6. Макс Челич, 8. Серкан Юсеин, 14. Педро Сантана, 15. Георги Динков, 16. Симеон Мечев (к), 17. Спас Георгиев, 21. Вини Трибулет, 77. Божидар Пенчев, 98. Тонислав Йорданов;

Треньор: Николай Киров;

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 6. Християн Петров, 21. Амос Юга, 2. Юрген Матей (к), 10. Маурисио Гарсес, 5. Брадли де Нойер, 7. Джонатан Линдсет, 3. Жеферсон Телес, 15. Тибо Вион, 11. Лазар Туфегджич, 9. Дюкенс Назон;

Треньор: Саша Илич.

НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"