Барселона и Юнайтед със зрелищно 2:2 на "Камп Ноу"(ВИДЕО)

Страхотна драма, но без победител в Испания

Барселона и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 2:2 в първия си мач от плейофите на Лига Европа. Двата отбора изиграха много интригуващо второ полувреме, в което паднаха и четирите гола.

Манчестър Юнайтед започна силно двубоя на „Камп Ноу”, но първата реална голова възможност в мача се разкри пред Роберт Левандовски. Жорди Алба проби отляво и центрира в наказателното поле, където Гави отклони към полския таран, който стреля, но Де Хеа спаси. Секунди по-късно Роналд Араухо също имаше възможност да отправи удар към противниковата врата, но той бе неточен.

В 28-ата минута късметът покри домакините. Санчо се озова на стрелкова позиция и отправи хубав удар, а след рикошет топката мина покрай вратата на Тер Стеген. Секунди по-късно  стражът на Барселона имаше далеч по тежка задача, след като Вут Вегхорст се озова очи в очи с него, но отново запази вратата си „суха”.

Няколко минути по-късно Тер Стеген трябваше да прави ново решаващо спасяване. Този път Рашфорд бе много близо до гола, но немският страж на „каталунците” отново бе на мястото си и отрази изстрела.

Футболистите на Юнайтед продължиха да диктуват темпото, но в края на първата част своите моменти имаха и домакините. Барселона стигна до два поредни корнера пред Де Хеа, които обаче не затрудниха испанския вратар на гостите.

Пет минути преди почивката Шави трябваше да направи принудителна смяна в състава си, след като Педри получи травма и бе заменен от Сержи Роберто.

Втората част на „Камп Ноу” започна вихрено. Двата тима си размениха по един гол само в рамките на три минути. Първи удариха домакините. Маркос Алонсо откри за каталунците в 50-ата минута. След центриране от ъглов удар на Рафиня, Алонсо стреля с глава и остави безпомощен Де Хеа.

Само три минути по-късно обаче, Юнайтед Изравни. Фред изведе по отличен начин Рашфорд отдясно, който навлезе дълбоко в наказателното поле и с удар от много малък ъгъл преодоля Тер Стеген.

В 59-ата минута гостите осъществиха пълен обрат на резултата, който дойде с доза късмет. След изпълнение на корнер и късо разиграване, Рашфорд проби отдясно и центрира остро във вратарското поле. Фернандеш игра с пета и отклони топката на пътя на Жул Кунде, който имаше нещастието да си вкара автогол.

Барселона обаче не се предаде и настоятелната игра на домакините даде резултат в 76-ата минута. При поредната атака на каталунците отдясно, Рафиня центрира в наказателното поле към Роберт Левандовски. Полякът понечи да играе с топката, но не успя да я докосне. Тя мина между краката на Варан и влетя в мрежата на Давид де Хеа за 2:2.

Три минути преди края Каземиро бе много близо до това да си реализира автогол. След меле в наказателното поле на гостите, халфът на „червените дяволи” отигра нескопосано топката и тя попадна в десния страничен стълб. Секунди по-късно Ансу Фати стреля от близо десет метра, но Де Хеа бе на мястото си и спаси.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини