Янис Адетокунбо подобри клубен рекорд в НБА

Милуоки с 12-ата поредна победа

Милуоки постигна 12-а поредна победа след успех със 112:110 като гост на Чикаго в мач от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Янис Адетокунбо счупи клубния рекорд на Милуоки за асистенции, но не успя да завърши мача заради контузия. Играчът регистрира най-ниския си точков актив този сезон, отбелязвайки едва две, но добави и три асистенции, с което вече има 3274 за 10 сезона и счупи рекорда на Пол Преси от 3272 в периода 1982-90.

Адетокунбо напусна преждевременно игрището, след като получи травма в дясната китка.

Брук Лопес отбеляза рекордните за сезона 33 точки, а Джевън Картър вкара 22 за успеха.

Никола Вучевич се отчете с 22 точки и 16 борби за тима на Чикаго, който губи шести пореден мач.

Вашингтон навакса пасив от 20 точки и стигна до победата над Минесота със 114:106. Брадли Бийл отбеляза 35 точки, 13 от които в последните четири минути и половина.

Лос Анджелис Клипърс измести Финикс от второто място в Тихоокеанската дивизия, след като го победи със 116:107. Пол Джордж и Терънс Ман отбелязаха по 26 точки за успеха на Клипърс в последния мач преди почивката за Мача на звездите.

За Финикс се отличи Джош Окоги с 24 точки, а Девин Букър добави 19.