Разгром: Арда разпиля Локо Пд с 5:0 (ВИДЕО)

Четирима нови бележат за историческа победа

Арда постигна най-изразителната победа в историята си във футболния ни елит.

В Кърджали възпитаниците на Александър Тунчев разпиляха с 5:0 гостуващия Локомотив (Пловдив) в мач от XX кръг на efbet Лига.

Всички попадения бяха дело на нови попълнения - 3 зимни и 1 лятно.

Резултатът откри дошлият в началото на сезона Умар Сако (26) преди почивката, а след нея точни бяха пристигналият точно от отбора на гостите нападател  Преслав Боруков (51), Радослав Цонев (59) от дузпа и резервата Ласина Ндиайе (78, 90+3), разписал се на 2 пъти.

Така Арда записа втори успех в 12 срещи с Локо Пд във всички турнири до момента и трети поред в първенството.

Тимът вече е 6-ти в класирането с 32 точки, само на 2 от „черно-белите“, които са 5-ти и понесоха най-тежката си загуба в елита от 2020 г. насам, когато паднаха с 1:6 от Лудогорец в Разград.

В петък на "Арена Арда" домакините надиграха категорично Локомотив през първото полувреме, но стигнаха само до един гол.

Още в началото Иван Тилев подаде на непокрития в наказателното поле Преслав Боруков, но топката бе неудобна за нападателя и той не успя да стреля. Локомотив отговори със силен и точен удар на Петър Витанов, а до края на първото полувреме Арда доминираше.

В 16-ата минута топката попадна на волето на Боруков и той стреля от около 2 метра право във вратата, но защитник на Локомотив застана на нейния път и спаси гостите. Това обаче не се случи в 26-ата минута, когато ново центриране от ългов удар на Иван Тилев бе засечено от Умас Сако в мрежата на Локо за 1:0.

Скоро след гола Динко Хоркаш отрази опасен удар на Тилев, а в 35-ата минута Арда пропусна ново чисто положение. Боруков овладя топката в наказателното поле и подаде на Светослав Ковачев, който стреля към горния ляв ъгъл и Хоркаш отново спаси. В последвалото центриране от корнер вратарят на Локо отрази и бомбен шут на Радослав Цонев извън наказателното поле.

Играта на Локо вбеси Александър Томаш и треньорът на гостите направи цели четири промени на почивката. Това не даде желания от него резултат и Боруков увенча добрата си игра с гол в 51-та минута, когато се откъсна сам зад защитата и стреля покрай Хоркаш.

Арда направи следващото положение още в следващата атака. Абубакар Тунгара, който даде асистенцията на Боруков, бе съборен в наказателното поле от Хоркаш и главният съдия Красен Георгиев отсъди дузпа. Тя бе изпълнена точно от Радослав Цонев за 3:0.

Резервата Ласана Ндиайе отбеляза в 79-ата минута четвъртото попадение за Арда, останал очи в очи с Хоркаш. Той се разписа още веднъж в добавеното време и оформи крайното 5:0 в полза на домакините от Кърджали.

АРДА - ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 5:0
1:0 Умар Сако (26)
2:0 Преслав Боруков (51)
3:0 Радослав Цонев (59, дузпа)
4:0 Ласина Ндиайе (78)
5:0 Ласина Ндиайе (90+3)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 7. Абубакар Тунгара, 8. Милен Желев /к/, 9. Преслав Боруков, 10. Светослав Ковачев, 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков

Резерви: 36. Васил Симеонов, 2. Джунейт Али, 4. Милен Стоев, 11. Александър Георгиев, 18. Ласина Ндиайе, 27. Керимжан Игнатов, 70. Шахредин Букхолда, 97. Жуниор Палмарес, 99. Станислав Иванов;

Треньор: Александър Тунчев;

Локомотив: 23. Динко Хоркаш, 13. Матеус да Силва, 4. Мартин Паскалев, 50. Йосип Томашевич, 99. Джовани Трупе, 15. Пиер Зебли, 34. Петър Витанов, 14. Димитър Илиев /к/, 7. Бабакар Дион, 9. Ерик Сорга, 19. Денислав Александров.

Резерви: 1. Илко Пиргов, 6. Христо Иванов, 20. Милош Петрович, 33. Георги Каракашев, 10. Джовани, 11. Ивайло Димитров;