Отличен Манчестър Юнайтед с класика срещу Лестър (ВИДЕО)

"Червените дяволи" постигнаха успех с 3:0

Манчестър Юнайтед се наложи над Лестър с 3:0 на „Олд Трафорд“ в мач от 24-ия кръг на Висшата лига. Маркъс Рашфорд се разписа на два пъти за победата на „червените дяволи“, а в 61-ата минута и Джейдън Санчо се разписа, след като влезе като резерва в двубоя.

Срещата започна с натиск от страна на Лестър. В 9-ата минута Харви Барнс бе намерен в наказателното поле на Манчестър Юнайтед и стреля, но Давид де Хеа се намеси по впечатляващ начин и отрази.

Само пет минути по-късно след центриране Келечи Ихеаначо се извиси над всички в наказателното поле на Манчестър Юнайтед и отправи удар с глава, който отново бе отразен от Де Хеа.

Бруно Фернандеш изведе Маркъс Рашфорд, който напредна с топката и я прати хладнокръвно във вратата с удар от наказателното поле в 25-ата минута, за да даде аванс на „червените дяволи“.

Фернандеш намери Диого Далот в наказателното Лестър, а крайния бранител пропиля чиста възможност да удвои аванса на Манчестър ЮНайтед в 33-ата минута, изпращайки топката покрай левия страничен стълб.

Фред изведе Маркъс Рашфорд зад гърба на дефанзивната линия на Лестър в 56-ата минута. Голмайсторът на „червените дяволи“ напредна чрез дрибъл и излезе сам срещу Дани Уорд, след което прати топката за втори път във вратата му. Страничният арбитър първоначално бе вдигнал своя флаг за засада, но голът бе зечетен, след като ситуацията бе проверена с VAR.

Само три минути по-късно Джейдън Санчо проби през центъра в половината на Лестър, след което направи двойно подаване с Бруно Фернандеш. Санчо засече с едно докосване и прати топката в десния ъгъл на вратата, пазена от Дани Уорд.

Центриране в наказателното поле на Лестър намери Вут Вегхорст, който стреля в 88-ата минута, но Дани Уорд спаси по впечатляващ начин, предотвратявайки четвъртото попадение в мрежата си.

След този успех Манчестър Юнайтед събра 49 точки и е на 3-о място във Висшата лига, като е само на пет точки от първия във временното класиране – Арсенал, който обаче е с мач по-малко. Лестър пък продължава да се бори за своето оцеляване в първия ешелон на английския футбол, като се намира на 14-о място с актив от 24 точки.

Алваро Мората отново се връща в Ювентус?