Берое записа загуба в Балканската лига (ВИДЕО)

Берое загуби от косовския Башкими с 80:89 (17:18, 24:24, 25:17, 22:22) като домакин в Стара Загора в среща от редовния сезон на Балканската лига по баскетбол за мъже.

Берое заема втора позиция във временното класиране в международната надпревара с 3 победи и вече 4 поражения, а Башкими записа първи успех от шест срещи и се намира на предпоследното шесто място. Лидер в Балканската лига е израелският Апоел Беер Шева с актив 7-1.

В Стара Загора съперниците изиграха оспорвано първо полувреме, приключило с точка аванс за гостите – 42:41. Баскетболистите на Башкими направиха по-силна трета четвърт, след която поведоха с 67:58, а в последните 10 минути Берое не успя да стигне до обрат.

Келси Барлоу реализира „дабъл-дабъл“ от 18 точки, 11 борби и 6 асистенции за домакините, а Александър Тодорович се отчете с 15 точки, 6 борби, 2 асистенции и 4 отнети топки. Ти Кей Идоджи пропусна мача за Берое.

Къртис Джоунс бе най-резултатен за Башкими с 28 точки и 8 борби.

В следващите си мачове Берое ще приеме друг косовски тим Пея на 28 февруари, докато Башкими утре ще гостува на Левски в София