Кристиано Роналдо вкара хеттрик за 27 минути (ВИДЕО)

Португалецът сам изкова успеха на Ал Насър срещу Дамак

Ал Насър с Кристиано Роналдо в състава си победи ФК Дамак с 3:0 в двубой от 18-ия кръг на първенството на Саудитска Арабия. Португалската суперзвезда се превърна в герой за тима си, като записа втори хеттрик, откакто финализира трансфера си в Азия.

Така тимът се изкачи на първата позиция в класирането, като с равен брой мачове с Ал Итихад, Ал Насър води с 2 точки. Шампионът Ал Хилал се намира на четвъртата позиция, с 11 точки по-малко от отбора на Роналдо, но и с 3 мача по-малко.

Кристиано Роналдо откри резултата в 18-та минута, отбелязвайки от дузпа. Пет минути по-късно записа втория си гол, а в края на първото полувреме завърши и хеттрика си.

Съперниците от ФК Дамак почти не дадоха отпор на Ал Насър, като за целия двубой успяха да отправят едва 6 удара по посока вратата на тима на Кристиано.

Носителят на 5 титли от Шампионска лига определено все повече се чувства в свои води, като от пристигането си в Саудитска Арабия, португалецът вече има 10 гола и 2 асистенции на сметката си.