В Мадрид: Реал чака Барса за „Ел Класико“

Осасуна с минимален аванс в първия полуфинал

Реал (Мадрид) приема Барселона в полуфинален мач за Купата на краля. Третото “Ел Класико” за сезона e днес на "Сантяго Бернабеу" от 22:00 часа.

Последните две срещи завършиха при резултат 3:1, като двата тима размениха по една победа. Тази за „белия балет“ дойде за първенство, а „каталунците” надиграха съперника във финала за Суперкупата на Испания.

До тук двата тима елиминираха по три противника в турнира, като срещу тях не бе никак лесно. Реал победи минимално аматьорския Качерно в първия си двубой, а Барселона се нуждаеше от продължения срещу друг аматьор – Интерсити. В следващия кръг „белите“ трябваше да обръщат Виляреал от 0:2 до 3:2 за едно полувреме, а „синьо-червените“ преминаха с 5:0 през Сеута. На четвъртфиналите пък мадридчани победиха градския съперник Атлетико след продължения, а каталунците се справиха минимално 1:0 в редовното време с Реал Сосиедад. Големият проблем за Барса е липсата на ключови фигури. Това стана ясно днес, след като каталунците обявиха групата си за днешния голям сблъсък.

Очаквано за първия мач от полуфиналите за Купата на Краля на “Бернабеу” отпадат контузените Роберт Левандовски, Педри и Усман Дембеле. Добрата новина за наставника на Барселона Чави е завръщането в групата на Ансу Фати. В разширения състав за мача утре попада и юношата на тима Естанис Педрола, който играе като нападател.

Настроението в Реал е малко по-добри преди утрешния мач. „Белите“ са почти сигурен четвъртфиналист в Шампионска лига, след като победиха Ливърпул с 5:2 в Англия. През уикенда обаче тимът не успя да спечели градското дерби с Атлетико, като дори избегна поражението с гол в 85-та минута и то с човек повече. Барселона пък бе елиминиран от Манчестър Юнайтед в Лига Европа, а в неделя изненадващо отстъпи пред борещия се за спасение Алмерия.

Късно снощи Осасуна взе минимална преднина от един гол срещу Атлетик (Билбао) в първия полуфинал от турнира за Купата на краля. Крайното 1:0 осигури голът на Абдесамад Езалузи две минути след началото на второто полувреме. Реваншът е на 4-и април на стадион Сан Мамес в Билбао, а в другата полуфинална среща тази вечер ще се изправят Реал (Мадрид) и Барселона.

Срещата в Памплона минава и за едно от баските дербита, макар Осасуна да е в региона Навара. Но срещата премина с доста нерви, съдията Хесус Хил Мансано вдигна общо шест жълти картона, не зачете и гол на гостите от Билбао.

Срещата показа доста от стойностите на испанския футбол – енергия, техника на скорост и хубави атаки. Осасуна беше по-добрият отбор в голяма част от срещата, но в 14-ата минута можеше и да изостава в резултата.

Шут на Икер Муниаин от ъгъла на наказателното поле се отклони в крак на бранител на домакините и направи парабола, за да обърка вратаря Серхио Ерера. Той трябваше да положи неимоверни усилия, за да закове топката на голлинията и да остави 0:0 към момента, въпреки протестите на гостите, че има попадение.

Осасуна взе преднина при една от добрите си възможности. Топката беше в тяхната половина и под контрол на играчите на Атлетик, но беше отнета от Аймар Орос, който подаде на Мой Гомес. Гомес продължи към Абдесамад Езалузи. Продуктът на школата на Барселона получи на лявото крило, елиминира един защитник и изстреля топката точно до лявата греда на вратата на Атлетик (Билбао), пазена днес от новото откритие от школата на клуба Хулен Агиресабала.

След гола постепенно гостите овладяха на средата на терена и създадоха две добри възможности за гол, които обаче бяха пропуснати от Раул Гарсия и Горка Гурусета.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини