ОБЗОР: Конър Макдейвид влезе в историята на НХЛ (ВИДЕО)

Лидерите на Запад с успехи, вижте всички резултати и класирания

Конър Макдейвид вкара два гола и подаде за още един в първата третина при успеха на Едмънтън с 5:2 над гостите от Торонто в среща  от първенството на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Макдейвид вкарва по два гола във всеки от последните си пет мача и към момента е реализатор номер 1 в Лигата с 52 точни изстрела. А с днешните си два гола стана едва петият състезател в историята на НХЛ, който вкарва два или повече в пет поредни срещи поне.

Преди това постижението е записвано на Александър Могилни (пет мача през сезон 1992/93), Марио Лемьо (пет през сезон 1988/89), Пънч Броудбент (шест през 1921/22) и Джо Малоун (пет през 1920/21).

Клим Костин и бившият играч на кленовите листа от Торонто Зак Хюман добавиха по гол и пас. Петото попадение беше дело на Кайлър Ямамото, а вратарят им Стюърт Скинър спаси 26 изстрела.

Едмънтън влезе в мача след две поредни поражения, но днешната победа ги изкачи на 3-о място в Тихоокеанската дивизия със 74 точки, измествайки Сиатъл със 72. Начело е Лас Вегас със 78.

За гостите от Торонто Мичъл Марнър записа гол+пас, а другото попадение вкара Давид Кампф.

Ню Йорк Рейнджърс победи Филаделфия с 3:2 благодарение на гола на Владимир Тарасенко във 2:32 минута на продължението. Рейнджърс е на 3-о място в Столичната дивизия със 79 точки, а днешният им съперник е 7-о място с 57 в същия поток.

Тарасенко, който в срещата записа и две асистенции, получи шайбата, елиминира Расмус Ристолайнен и вкара третата си шайба, откакто пристигна в този отбор на 8-и февруари. Мика Зибанеджад и Крис Крайдър вкараха другите два гола за Рейнджърс, вторият в 10:33 минута на третата част за 2:2. Оуен Типет изравни за 1:1, а Скот Лоутън направи 2:1 за Флайърс в 11:16 минута на втората част.

Ню Джърси Девилс победи със 7:5 шампиона Колорадо, като Доусън Мърсър записа гол и три асистенции. Словашкото ляво крило Томаш Татар добави попадение и подаде за още две. Нико Хишиер и Майлс Ууд се отличиха с 1+1 по системата гол и пас, а другите точни изстрели бяха дело на Ондржей Палат, Дъги Хамилтън и Нейтън Бастиен. Вратарят на Девилс Витек Ваначек спаси 14 изстрела, преди да бъде заменен от Акира Шмид в началото на третата третина.

С победата си Ню Джърси вече има 85 точки и заема 2-ото място в Столичната дивизия, на 1 от лидера Каролина. Крилото Тимо Майер, който пък дойде преди седмица от Сан Хосе, не успя да дебютира в мача, тъй като получи травма на тренировката ден по-рано.

За Колорадо Нейтън Маккинън вкара два гола, Валери Ничушкин се отличи с гол и завършващо подаване, Мико Рантанен с гол в шестия си пореден мач и Джей Ти Компър също добавиха актив. На вратата на Аваланч Юстюс Анунен спаси 22 изстрела, а българинът Александър Георгиев остана на пейката.

Далас Старс се справи с Аризона с 4:2 и остава на върха в Централната дивизия със 77 точки, с 3 пред 2-ия Минесота и и 4 пред Колорадо. Тайлър Седжуин вкара два пъти за Звездите и подаде още едно попадение. Руупи Хинц и Миро Хейскинен също бяха точни, а Аризона водеше с 2:0 след 14 минути игра, но тогава Хинц намали.

Лас Вегас на три пъти повеждаше в резултата и накрая благодарение на Райли Смил в 16:18 минута на третата част удържа победата. Благодарение на тези прибавени точки те имат 78 на върха в Тихоокеанската дивизия, с 2 повече от Лос Анджелис.

Първите два гола обаче ги вкара Джак Айхел, а за Каролина се разписаха Мартин Некаш и Джордан Стаал.