КАТАСТРОФА: Локо (Сф) унизен с 0:6 от ЦСКА 1948 (ВИДЕО)

"Червено-черните" трагично слаби

ЦСКА 1948 победи като гост Локомотив София с разгромното 6:0 в откриващия мач от 22-ия кръг в efbet Лига. "Червените" започнаха ударно с гол още във 2-та минута, а през втората част вкараха три попадения за 24 минути.

ЦСКА 1948 шокира Локомотив София още преди изтичането на 120 секунди. Във втората минута топката стигна до Марио Топузов на дясното крило и той центрира. Във вратарското поле Евгений Сердюк стреля с глава, но топката рикошира в десния страничен стълб. Тя обаче стигна до Радослав Кирилов, който бе на далечната греда и при добавката прати топката в мрежата.

В следващите минути хората на Станислав Генчев упражниха натиск по посока вратата на Даниел Наумов в търсене на изравнително попадение. Най-сериозните опасности пред вратата на ЦСКА 1948 идваха след статични положения.

Така се стигна до 42-ата минута, когато защитата на Локо София забрави Марио Топузов и то проби по дясното крило. Последва опит за нещо между удар и центриране, при което топката стигна до Радослав Кирилов на далечната греда. Ъгълът към вратата бе затворен за Кирилов и затова той върна топката към Парвиз Умарбаев, който нахлуваше към наказателното поле. Халфът не се засуети и стреля от движение, като топката рикошира в крака на Алан Диас, ставайки безнадеждна за вратаря на домакините - Алан Диас - 2:0 за гостите.

Второто полувреме започна по отличен начин за момчетата наТодор Янчев, които в 51-ата минута получиха първия си ъглов удар в мача. Умарбаев центрира добре на далечната греда, където Елитон надскочи Алан Диас и с глава от над 10 метра вкара гол, като така той вкарва във втори пореден мач за ЦСКА 1948.

ЦСКА 1948 приспаха своя съперник и в 70-ата минута Ангел Лясков центрира отляво. На далечната греда Георги Русев стреля с глава, но Любенов спаси, а след това отрази и добавката на десетката на гостите. Топката стигна до Евгений Сердюк, който от метър-два прати топката в мрежата. Първоначално голът му не бе зачетен заради нарушение срещу Дейвид Малембана. След преразглеждане на ситуацията с ВАР, съдията Волен Чинков промени решението си и посоци центъра - четвърти гол за ЦСКА 1948.

Този гол съвсем сломи хората на Станислав Генчев и в 75-ата минута те инкасираха нов гол. Ивайло Чочев пусна топката към дясното крило към Джонатан Перейра. Бразилецът намери Георги Русев в наказателното поле, където влезлият като резерва футболист пусна топката по земята към Евгений Сердюк, който бе оставен сам фронтално срещу вратата и вкара втория си гол в мача - 5:0.

Три минути преди края на редовното време Алан Диас направи ужасяващо нарушение, влизайки отзад в краката на Георги Русев в наказателното поле и съдията отсъди дузпа за ЦСКА 1948. Зад топката застана Ивайло Чочев, който в 88-ата минута порази вратата на Локо София, вкарвайки 16-ия си гол от началото на сезона.

Локо София - ЦСКА 1948 0:6