Ал Насър разби последния, а Кристиано пропусна на празна врата (ВИДЕО)

Звездата на тима шокира с пропуск

Ал Насър и Кристиано Роналдо стигнаха до трудна победа с 3:1 срещу последния в Саудитска Арабия Ал Батин. Двата отбора се изправиха един срещу друг в двубой от 19-ия кръг на местния шампионат.

Домакините, които бяха безспорен фаворит, до последно губиха в резултата. Те стигнаха до трите точки с три гола в добавеното време.

Кристиано Роналдо започна като титуляр и остана на терена до последния съдийски сигнал. Той имаше няколко страхотни шанса за гола, които пропиля с лека ръка. Неговите съотборници обаче свършиха работата и донесоха победата на Ал Насър.

С нея тимът е лидер в класирането с 46 точки, докато Ал Батин остава последен с 6.

Мачът започна неприятно за Ал Насър, който в 17-ата минута се оказа догонващ в резултата. Ренсо Лопес беше точен за гостите.

В 34-тата минута Кристиано беше изключително близо до гола. Португалската суперзвезда беше изведена зад защитата на Ал Батин. Той заобиколи вратаря и му оставаше само да вкара на празна врата. Защитник обаче демонстрира завидна скорост и успя да избие топката току пред голлинията.В 47-ата минута Кристиано получи възможност да стреля директно от пряк свободен удар. Неговото изпълнение беше много неточно. Топката прелетя и стената, и противниковата врата.

Играта на Ал Насър не вървеше. Тимът беше на прага на голяма издънка, но в добавеното време на срещата успя да стигне до победата.

В 3-ата минута от продължението Абдулрахман Гариб изравни. Домакините стигнаха до крайния успех с още два гола, паднали в 13-ата и 15-ата минута след изтичането на редовното време. Мохамед Ал Фатил и Мохамед Маран бяха голмайсторите.

В следващия кръг Ал Насър има изключително важен мач срещу втория в класирането Ал Итихад, който е само с две точки по-малко в класирането.