Вердер загуби визитата си на Аугсбург, Груев игра цял мач за бременчани (ВИДЕО)

Домакините постигнаха успех с 2:1 на свой терен

Аугсбург победи с 2:1 у дома Вердер Бремен в мач от 23-тия кръг на Бундеслигата. Титуляр за гостите беше българският полузащитник Илия Груев, който остана на терена до самия край на срещата.

За съжаление родният национал не успя да помогне на своя тим да достигне поне до точката в сблъсъка от средната част на таблицата.

След поражението „бременските музиканти“ остават на десетата позиция в класирането с 30 точки, докато Аугсбург е 13-и с 27.

Мачът започна чудесно за домакините, които поведоха в 6-ата минута. Роберт Гумни изведе Дион Бельо, който се разписа за 1:0.

Вердер веднага реагира и потърси изравняването. В 11-ата минута удар на Никлас Шмид беше спасен от Рафал Гикивич.

Четвърт час след началото Вердер все пак изравни. Леонардо Битенкур намери в наказателното поле Йенс Стаге. От близко разстояние с глава той нямаше как да пропусне.

В 38-ата минута Ермедин Демирович имаше свободно пространство на границата на наказателното поле. Той стреля много опасно, но беше спрян от Иржи Павленка.

Решаващият момент в мача дойде в началото на втората част. Още в 46-ата минута Аугсбург си възвърна аванса от един гол. Арне Майер се разписа, възползвайки се от асистенция на Демирович.

Вердер потърси поне равенството в мача, но домакините удържаха минималния си аванс. В следващия кръг от Бундеслигата Вердер ще има сериозно предизвикателство – домакинство на Байер Леверкузен. За Аугсбург предстои гостуване на актуалния шампион Байерн Мюнхен.

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)