"Козлите" от Банско победиха в Ихтиман с 2:1 (ОБЗОР ТРЕТА ЛИГА)

Вихрен победи Гранит Владая с 4:1

На стадион Христо Ботев в град Ихтиман в мач от 21 кръг за първенството на ЮЗ трета лига, група А, се срещнаха отборите на местния Ботев и Банско от едноименния град. Тази среща беше поверена на известния с точните си отсъждания на терена главен арбитър Димитър Буров, защото се очакваше двубоя да бъде много оспорван. Само при победа гостите от Банско съхраняваха надеждите си за класиране сред челните  пет в първата фаза на първенството.

Мачът започна с остри атаки пред двете врати, като пропуски за домакините направиха Борислав Балджийски и Богомил Христов, а са гостите Денис Ангелов и Георги Фикийн. Ударите на последните двама бяха спасени с вещина от вратаря на Ботев Филип Димитров. Вратарят на гостите Атанас Тъпигьозов също бе на мястото си и бе в основата да не се стигне до отбелязване на гол. Така при нулево равенство футболистите на двата отбора се отправиха на почивка.

Втората част на мача започна с лек превес на гостуващия тим. В 59-та минута след центриране отляво в наказателното поле на домакините Денис Ангелов се оказа най-съобразителен и с крак изненада вратаря на домакините за 0:1. Осем минути по-късно след отлично центриране от корнер на Марио Димитров опитния Боби Хазуров се оказа най-съобразителен   и с глава простреля вратаря Филип Димитров за 0:2. Футболистите на Ботев Ихтиман тръгнаха на щурм да променят резултата, но това им донесе успех само веднъж, като при контраатака се възползваха от колективна грешка на гостите и намалиха на 1:2. От този момент нататък отборът на Банско затвори играта си отзад и разчиташе предимно на контраатаки при възможност. До края на срещата опитите на футболистите за отбелязване на нов гол бяха парирани навреме от гостуващия тим, които бяха много внимателни и обезличиха действията на домакините да стрелят отблизо срещу вратата на Атанас Тъпигьозов. В този мач играещият старши треньор на Банско  Боби Галчев даде шанс на Боби Ейков, Петър Пенчов,  Никола Халачев и Димитър Стоев да вземат участие в двубоя.

„Доволни съм много от старанието и желанието на футболистите, на които гласувахме доверие в този мач. Знаехме, че в Ихтиман се играе много трудно, защото тимът разполага с много добри и опитни футболисти, със стаж в професионалния футбол. Редно е да се отбележи отличното съдийство на Димитър Буров, който за нас е един от най-големите, имайки предвид точността и спазването на Правилника на терена без да се съобразява кои и къде играят. Вече мислим за мача срещу Сливнишки герой, който ще изиграем в Банско”, споделиха от треньорския щаб на ФК Банско Тийм.

На стадион Септември в град Разлог се игра мачът от 21 кръг за първенството на ЮЗ трета лига, груба б, между отборите на местния Пирин и Рилски спортист Самоковм а Вихрен победи Гранит Владая с 4:1. Срещата беше от изключително важно значение най-вече за гостуващия тим, които само при успех запазваха шансовете си за класиране сред първите пет в края на първата фаза на първенството. Това, обаче, не само че не се случи, но домакините излязоха много мобилизирани, водени от капитана си Красимир Шапкаров, и изиграха най-добри с и мач откакто наставник на тима е играещия старши треньор Дiмитър Мавродиев.

Срещата започна с натиск на домакините и още в 5-та минута откриха резултата в своя полза. Голът бе дело на капитана Красимир Шапкаров, който напомни за добрите си времена като футболист в Беласица Петрич, където беше любимец на феновете. Тогава Александър Александров – Аци насочи кълбото , което Шапкаров овладя и с десния крак отбеляза рядко красив , изпращайки топката в сглобката отдясно на Симеон Симеонов за 1:0. Три минути по-късно след изпълнение на корнер  Аци със страхотен шут разтресе напречната греда зад Симеон Симеонов. В 15-та минута отново Аци след самостоятелна акция преодоля двама от защитата на гостите и от движение насочи топката директно в противниковата врата, но Симеон Симеонов бе на мястото си. В 41-ва минута при поредна атака на домакините топтата бе насочена към Аци, който от границата на наказателното поле с топовен шут простреля вратаря на гостите Симеон Симеонов за 2:0.

Втората част на срещата бе продължение на първата. Натискът на футболистите на домакините бе тотален. В 54-та минута Аци изведе включилия се в помощ на нападението ляв защитник Александър Бакалов, който се озова очи в очи срещу вратаря на гостите Симеон Симеонов и го преодоля за 3:0. В 68-ма минута Денис Бучев от отбора на гостите след тяхна атака по десния фланг центрира отдясно в наказателното поле на Пирин и екс национала Ради Василев с глава направи безпомощен вратаря Мирослав Бурдин за 3:1. В продължение на 7-8 минути футболистите на Рилски спртист поеха инициативата, но това не им донесе нищо. В 80-та минута Аци с пореден топовен изстрел от 20-тина метра уцели дясната странична греда зад вратаря на гостите. Четири минути по-късно Аци бе изведен отлично от Николай Димиров и от мястото на дузпата опъна мрежата на Симеон Симеонов за 4:1.

След последния съдийски сигнал на Иво Андреев, който ръководи срещата на ниво, феновете на Пирин Разлог напуснаха стадиона в настроение ,като споменаваха името на играещия старши треньор Димитър Мавродиев  за добре свършената работа до момента.

„Откакто съм аз на поста старши треньор това е най-добрия мач, който изиграха нашите футболисти. Радвам се, че това, което упражняваме по време на тренировки, се сбъдва полека- лека. Това се видя най-добре в този двубой.  Надявам се да продължим с добрите игри и отборът на Пирин стане такъв, какъвто аз желая. Следващият ни мач ще бъде срещу отбора на Гранит  като гости”, сподели Димитър Мавродиев-играещ старши треньор на Пирин Разлог.

На градския стадион в Сандански се игра мачът от 21 кръг за първенството на ЮЗ трета лига, група Б, между местния Вихрен и Гранит Владая.  Както е известно, отборът на домакините заяви официално, че има поставена цел, а тя е влизане във втора професионална лига от следващото първенство. За да стане това реалност, разбира се, първо трябва да се озоват сред петте тима в челната петица в крайното класиране на първата фаза от първенството на група Б и и заедно с останалите пет от група А ще водят битка за спечелване на място, даващо право за влизане вyв втора професионална лига.

Победният ход на отбора на Вихрен продължи и в този мач. С голове на Рафаил Пърликов в 25-та, Удоджи в 32-ра, Флавио Карвальо в 73-та и Димитър Пехливанов в 86-та минути гладиаторите победиха отбора на Гранит Владая с тези  четири попадения във вратата на Теодор Трендафилов.

Наставникът на Вихрен Ивайло Василев сподели,  футболистите, на които е гласувал доверие и са спечелили този мач с лекота, и ако не са били пропуските на Флавио Карвальо, Удоджи, Александър Якимов и Томи Костадинов е могло победата да бъде много по – убедителна. Последният – Томи Костадинов  - в 90-та минута не е успял да реализира отсъдена дузпа , дадена от главния съдия Кристина Георгиева.

В този мач бе даден шанс и на футболистите от резервната скамейка Даниел Пехливанов, Лазар Еринин, Кристиян Христов, Петър Добринков и Раиф Мурадов.

„Тежка седмица предстои за мъжкия отбор на ФК Вихрен.  В сряда ще играем мач за купата на АФЛ срещу Надежда Доброславци, а в събота ще гостуваме на силния отбор на Оборище Панагюрище, което ще бъде последен кръг от първата фаза на първенството”, сподели Ивайло Василев-старши треньор на мъжкия отбор на ФК Вихрен.