Везенков и Олимпиакос спряха Барса в Евролигата (ВИДЕО)

Преди мача националът ни получи наградата си за Най-полезен играч на месец февруари

Българинът Александър Везенков и съотборниците му от Олимпиакос надделяха над испанския Барселона със 77:70 (11:20, 18:7, 21:18, 27:25) като домакини в Гърция в среща от 27-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже.

Така Олимпиакос се върна на победния път след поражението от Армани Олимпия Милано в миналия кръг и се върна на първото място във временното класиране с 19 успеха и 8 поражения.

Гръцкият гранд сложи край на победната серия от пет мача на каталунците, които допуснаха девета загуба от 27 изиграни двубоя и заемат втора позиция в Евролигата преди изиграването на всички срещи от кръга.

Александър Везенков бе титуляр и допринесе за победата с 13 точки, 7 борби и 1 открадната топка за 24 минути на терена.

Преди мача националът получи наградата си за Най-полезен състезател в турнира за месец февруари.

Гостите започнаха по-добре мача и поведоха с 20:11 след първите 10 минути. Баскетболистите на Барселона дръпнаха с 22:11 преди Олимпиакос реализира 12 безответни точки и да обърне резултата до 23:22 в своя полза в средата на частта. Домакините имаха аванс от 2 точки на почивката при 29:27.

Второто полувреме бе много оспорвано, но състезателите на Олимпиакос имаха леко предимство, водеха с 55:45 след трета част и удържаха водачеството си до края на двубоя.

Шакил МакКисик бе най-резултатен за домакините с 16 точки и 4 асистенции, а Янулис Ларендзакис добави 14 точки и 5 борби.

За Барселона Никола Миротич се отличи с 19 точки и 7 борби, а Николас Лапровитола отбеляза 15 точки, 3 борби и 8 асистенции.

Само след два дни в следващия кръг от Евролигата на 9 март Олимпиакос посреща германския Байерн Мюнхен, а на 12 март за тима предстои домакинство на Промитеас в гръцкия шампионат.