След 11 години ходене по мъките: Милан е на 1/4-финал в Шампионската лига! (ВИДЕО)

"Росонерите" удържаха 0:0 в Лондон и елиминираха Тотнъм

Тотнъм и Милан завършиха при нулево равенство на „Тотнъм Хотспър Стейдиъм“ в мач реванш от осминафиналите в Шампионска лига. Така „росонерите“ продължават към фазата на четвъртфиналите, след като елиминираха „шпорите“ с общ резултат от 1:0. Тотнъм остана с човек по-малко на терена в 77-ата минута, когато Кристиан Ромеро бе изгонен след втори жълт и респективно червен картон. Единственото попадение в двата двубоя падна в първия такъв и бе дело на Браим Диас.

Срещата започна изключително равностойно, а действията бяха концентрирани в средата на терена. В първите десет минути от двубоя не се стигна до удар към някоя от двете врати.

След заучено положение след статично положение за Милан в 19-ата минута, Сандро Тонали изведе Жуниор Месиас на чиста позиция. Бразилецът овладя топката и шутира, но не намери очертанията на вратата, пазена от Фрейзър Форстър.

Емерсон Роял получи разстежение в 27-ата минута на двубоя, но той успя да се изправи и да продължи.

Рафаел Леао проби чрез дрибъл, след което смени фронта на атаката, комбинирайки с Месиас в 31-ата минута. Бразилецът пое топката и шутира, но ударът бе далеч от целта.

Хари Кейн навлезе в наказателното поле на Милан в 35-ата минута и се опита технично да прати топката в близкия ъгъл на вратата, но Майк Менян внимаваше и отрази с крак.

"Росонерите" бяха по-активният отбор в първите минути на второто полувреме. След транзиция по време на контраатака за Милан в 51-ата минута Месиас сви топката за Браим Диас, който шутира от чиста позиция, но Форстър отрази. Последва добавка от страна на Рафаел Леао, която обаче не бе точна.

Тотнъм упражни натиск върху своя съперник, а това даде резултат в 64-ата минута, когато Пиер-Емил Хьойберг навлезе в наказателното поле на Милан и шутира, но Менян показа страхотен рефлекс и отрази.

След многоходова атака на "шпорите" Педро Поро шутира от средна дистанция в 71-ата минута, но топката прелетя над напречната греда.

Кристиан Ромеро влезе грубо в краката на Тео Ернандес в 77-ата минута, заради което получи втори жълт и респективно червен картон. Така Тотнъм ще трябва да доиграе двубоя с човек по-малко на терена.

Футболистите на Милан има претенции за дузпа в 84-ата минута заради влизане от страна на Давинсон Санчес срещу съперников футболист в наказателното поле, но Клеман Тюрпен направи знак, че играта трябва да продължи.

В третата минута на добавеното време Хюн-Мин Сон центрира на втора греда от статично положение. Там Хари Кейн стреля с глава, но Майк Менян спаси по блестящ начин. В ответната атака Дивок Ориги бе изведен сам срещу Фрейзър Форстър. Нападателят на Милан шутира под пложна на английска страж, но топката рикошира в левия страничен стълб.

Тотнъм - Милан 0:0

Състави:

Тотнъм: 20. Фрейзър Форстър – 4. Оливър Скип, 5. Пиер-Емил Хьойберг, 7. Хюн-Мин Сон, 10. Хари Кейн (К), 12. Емерсон Роял, 14. Иван Перишич, 17. Кристиан Ромеро, 21. Деян Кулушевски, 33. Бен Дейвис, 34. Клеман Ленгле

Резерви: 40. Брандън Остин, 41. Алфи Уайтман, 6. Давинсон Санчес, 9. Ричарлисон, 16. Арно Данжума, 23. Педро Поро, 25. Джафет Танганга, 27. Лукас Моура, 29. Папе Матар Сар, 45. Алфи Дивайн

Треньор: Антонио Конте

Милан: 16. Майк Менян – 8. Сандро Тонали, 9. Оливие Жиру, 10. Браим Диас, 17. Рафаел Леао, 19. Тео Ернандес (К), 20. Пиер Калулу, 23. Фикайо Томори, 28. Малик Тиау, 30. Жуниор Месиас, 33. Раде Крунич

Резерви: 83. Антонио Миранте, 2. Давиде Калабрия, 4. Исмаел Бенасер, 5. Фоде Бало-Туре, 12. Анте Ребич, 24. Симон Кяер, 25. Алесандро Флоренци, 27. Дивок Ориги, 32. Томасо Побега, 46. Матео Габиа, 56. Алексис Салемакерс, 90. Шарл де Кетеларе

Треньор: Стефано Пиоли

Съдия: Клеман Тюрпен (Франция)

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини