Нефтохимик се завърна на върха в efbet Супер Волей

Нефтохимик 2010 (Бургас) отново е на върха в efbet Супер Волей. Воденият от Атанас Петров тим надигра като гост Славия с 3:0 (25:9, 25:19, 25:12) в мач от 18-и кръг на първенството, изигран в зала "Панайот Пондалов" в столицата. Бургазлии имат 42 точки (14 победи, 4 загуби), "белите" са 12-и с едва 3 точки (1 победа, 17 загуби). Преди началото на мача старши треньорът на домакините Северин Димитров, който е рожденик, получи специален подарък от президента на Нефтохимик Огнян Томов.

Гостите от морския град поеха инициативата от самото начало, повеждайки с 6:1. До края те бяха пълен хегемон във всички елементи и оставиха съперника на едва 9 точки. Нефтохимик диктуваше ситуацията на терена и впоследствие, но след 15:11 допуснаха да бъдат настигнати от славистите. Столичани останаха на точка от вицешампионите (15:16), но не се случи нищо повече и бургаският тим увеличи аванса си.

Третата част тръгна ударно за момчетата на Атанас Петров - 7:1, като до края на мача не допуснаха съпротива и се поздравиха с успеха след 58 минути игра. Най-резултатен бе Аксел Трухчев с 13 точки (1 ас, 1 блокада), 12 точки добави Матей Михайлович, който бе отличен за MVP.

За съперника Божидар Георгиев приключи със 7 точки (1 ас), пише bgvolleyball.com