ДРАМА: Дея Спорт победи ЦСКА след пет гейма (ВИДЕО)

Волейболистите на Дея спорт (Бургас) записаха 13-а победа в efbet Супер Волей, след като надделяха над ЦСКА с 3:2 (25:23, 18:25, 25:18, 20:25, 16:14) в среща от 19-и кръг, изиграна в зала "Васил Симов". Воденият от Франческо Кадеду тим е на пета позиция в таблицата с 39 точки (13 победи, 6 загуби), "червените" са трети с 41 точки (14 победи, 5 загуби). Така Дея взе реванш за поражението от осми кръг с 2:3 гейма и нанесе второ поредно поражение на "армейците".

Двубоят бе изпъстрен с редица интригуващи моменти и обрати. Двата отбора дадоха всичко от себе си, за да се получи очакваното дерби, като лидерството се сменяше до последната минута. Дея имаше преднина в решаващия гейм, но успя да се измъкне от ситуацията с характер и се поздрави с успеха.

Домакините поведоха с 3:1, след което продължиха да бъдат водещи. След 9:7 обаче последва силна серия на гостите и обрат. Бургазлии владееха положението до 22:19, но серия на Димитър Димитров изравни резултата (22:22). Момчетата на Франческо Кадеду излязоха от ситуацията и стигнаха първи до геймбол - 24:22, но успяха да затворят при следващия за 25:23.

"Червените" се мобилизираха и тръгнаха ударно - 5:0, след два поредни аса на Димитър Димитров. Състезателите на Александър Попов доминираха изцяло и не срещнаха повече проблеми. Така резултатът бе изравнен.

Ролите се размениха в третата част - Дея поведе с 5:1. Положението не се запази дълго - "армейците" наваксаха бързо изоставането си след поредна за мача серия на Димитър Димитров (включително три аса). Домакините имаха превес (8:6 и 9:7), впоследствие играта продължи равностойно. След 15:15 сервисът на бургазлии влезе в действие и те успяха да си върнат първоначалното лидерство. До края те успяха да пропукат съперника напълно и да спечелят убедително частта.

Възходящата им линия продължи и в решителната четвърта част, но успяха да удържат темпото до 9:7. Домакините влязоха в серия и изправиха на нокти противника, като дори поведоха (15:12). В следващите минути авансът на "армейците" се запази и мачът влезе в тайбрек.

Там бургаският тим тръгна силно - 3:0, но допусна да бъде доближен (3:2). Дея отново имаше аванс в следващите минути (5:2), ситуацията се повтори, като разликата остана само точка. Впоследствие играта продължи равностойно,  напрежението бе пълно. Двата отбора си разменяха волейболни аргументи, момчетата на Франческо Кадеду стигнаха първи до мачбол (14:13), но не успяха да го отразят. Ас на Валентин Братоев сложи край на спора при 16:14 и крайното 3:2 гейма.

MVP стана Стефано Патриарка (Дея спорт). Най-резултатен бе Николай Учиков с 21 точки (2 аса), с 13 точки завърши Стефано Патриарка (1 ас, 2 блокади). 12 точки добави Валентин Братоев (1 ас, 1 блокада). За съперника Димитър Димитров бе над всички с 35 точки (7 аса, 1 блокада), 16 точки добави Тодор Костов (4 блокади), но усилията им не бяха достатъчни за успех, пише bgvolleyball.com.