Милан с нова издънка в Италия (ВИДЕО)

Салернитана за първи път взе точка от шампионите като гост

Италианският шампион Милан направи нова грешна стъпка по пътя към защита на титлата си.

„Росонерите“ не можаха да победят у дома Салернитана за първи път в своята история.

Срещата на „Сан Сиро“ приключи при резултат 1:1 и бе последна от XXVI кръг на Серия А.

Френският национал Оливие Жиру откри с глава след изпълнение на корнер в добавеното време на първата част, но през втората гостите върнаха попадението.

Това стана точно след изтичането на първия игрови час, когато играещият под наем от Виляреал нападател Булайе Диа възстанови статуквото – 1:1.

Така кръгът започна и завърши с издънки на грандовете от Милано, тъй като в първата изиграна среща Интер загуби визитата си на Специя с 1:2, а сега и Милан не успя да спечели.

От това се възползва лидерът Наполи, който надви у дома с 2:0 Аталанта и вече има аванс от 18 точки на върха в класирането.

Милан вече има 48 и заема 4-ото място, изоставайки с 1 от третия Лацио, докато Салернитана събра 26 в своя актив и се отдалечи на 7 от зоната на изпадащите.

Първата опасна ситуация дойде в средата на първата част, когато Рафаел Леао стреля покрай вратата на Гийермо Очоа. Няколко минути по-късно Оливие Жиру опита много красива задна ножица, но без успех.

В 34-ата минута Кастанос изпусна най-чистото положение до този момент и изпусна да даде преднина на „морските кончета“. Той не уцели полупразната врата от 10-12 метра.

Точно в края на първата част Милан направи своя удар – Исмаел Бенасер центрира от корнер, а Оливие Жиру с глава засече за 1:0.

През втората част играчите на Стефано Пиоли излязоха видимо отпуснати и набързо си изпатиха.

Четвърт час след началото на полувремето Булайе Диа засече подаване от фланга и направи безпомощен Майк Менян.

„Росонерите“ веднага опитаха няколко нападения, като при едно от тях Бенасер бе съборен в наказателното поле. Федерико Ла Пена отсъди дузпа, но бе привикан на ВАР и промени решението си, отменяйки наказателния удар.

Въпреки това, Милан можеше отново да поведе. За нещастие на „червено-черните“, Дивок Ориги от непосредствена близост не можа да прати топката във вратата.

Четири минути преди края шампионът на Италия сътвори още по-чист шанс за гол, при който Очоа спаси топката буквално от своята голлиния. Две минути след това Ибрахимович опита удар по земя, но отново мексиканецът бе на висота.

Така в крайна сметка двата отбора взеха по точка, което до момента не се бе случвало при сблъсъците им в Милано.