Хебър мина "транзит" през Варна и отново е в Топ 4

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) записаха 13-а победа в efbet Супер Волей, след като надиграха категорично Черно море (Варна) с 3:0 (25:17, 25:21, 25:13) в двубой от 19-и кръг, изигран в зала "Христо Борисов" в морската столица.

Воденият от Камило Плачи тим отново е четвърти в таблицата с 41 точки (13 победи, 6 загуби), "моряците" са девети с 15 точки (6 победи, 13 загуби). И двамата треньори дадоха шанс за изява на по-голямата част от състезателите си.

Пазарджиклии диктуваха положението на терена през целия двубой. Във втората част домакините имаха силни минути, но класата на "тигрите" натежа и те надиграха чисто противника.

Шампионите тръгнаха ударно в срещата (5:1 и 8:2), след което позволиха на противника да скъси дистанцията и да се доближи (8:6 и 9:7). Момчетата на Камило Плачи успяха да излязат от ситуацията и отново оформиха добра преднина. "Тигрите" поддържаха стабилно темпо, като не допуснаха да бъдат преодоляни, въпреки опитите на противника да се върнат в играта.

Не по-различно се разви и втората част, в която Хебър отново доминираше. След 5:8 домакините успяха да стигнат до равенство (8:8), но не се случи нищо повече. В следващите минути гостите диктуваха изцяло положението, но в края варненци успяха да реализират серия (от 18:23 до 21:23). Това мобилизира пазарджиклии, които дадоха всичко от себе си и затвориха убедително частта. Хебърци бяха повече от категорични и впоследствие, и бяха пълен хегемон. Така те записаха чист успех.

За MVP бе отличен Тодор Алексиев (Хебър), който бе и най-резултатен с 15 точки (1 ас). 14 точки реализира Якопо Масари (5 аса, 1 блокада). За съперника Симеон Димитров се отчете с 10 точки (3 аса).

СЪСТАВИ:

Хебър: Якопо Масари, Александър Туш, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев, Трифон Лапков, Николай Николов, Теодор Салпаров - либеро (Мартин Симеонов, Илия Петков, Пламен Шекерджиев);

Черно море: Симеон Димитров, Мартин Павлов, Борис Начев, Траян Иванов, Стилян Асенов, Норман Недков, Христо Колев - либеро (Данаил Димов, Иля Новокшонов, Даниел Вълев, Кристиян Димитров).