ОБЗОР: Лидерът Милуоки с 50-а победа за сезона

Вижте всички резултати и класирането в НБА

Милуоки постигна 50-а победа за сезона, след като спечели гостуването си на Финикс Сънс със 116:104 в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада. Бъкс е първият тим, който достига тази граница, с което си осигури и място в плейофите.

Янис Адетокумбо, който се завърна в игра с 40 точки в понеделник срещу Сакраменто Кингс, срещу "слънцата" се отчете с 36 точки, 11 борби и 8 асистенции.

Бъкс спечелиха 20 от последните си 22 мача, включително серия от 15 победи през този период, докато Финикс загубиха три последователни мача.

Рекордът на Милуоки е 50-19, изпреварвайки Бостън Селтикс (47-22), който е на второ място в Източната конференция.

"Слънцата" преодоляха пасив от 48:57 на полувремето, за да поведат в четвъртата четвърт, но Бъкс останаха стабилни, а чадър на Адетокумбо при опит за две точки на Девин Буукър беше сред един от най-важните моменти.

Центърът на Бъкс Брук Лопес добави 21 точки с 10 борби, докато Джру Холидей се включи с 12 точки, 6 борби и 5 асистенции.

Буукър беше най-резултатен с 30 точки за тима на Финикс, който все още е без Кевин Дюрант заради контузия в глезена. Крис Пол добави 11 точки и 8 асистенции.

Лидерът в Западната конференция Денвър допусна четвърта поредна загуба, след като претърпя поражение от Торонто Раптърс със 110:125.

Фред ВанВлийт вкара 36 точки при стрелба 13 от 22, включително 8 тройки, докато Раптърс вкараха рекордните 49 точки през първата четвърт, подобрявайки своя рекорд до 33-26.

Денвър е с 46-23, а в двубоя най-резултатен беше Никола Йокич с 28 точки, 8 борби и 7 асистенции, докато Майкъл Портър младши добави 23 точки.
Антъни Дейвис вкара 35 точки и спечели 17 борби за успеха на Лос Анджелис Лейкърс със 123:108 над Ню Орлиънс.

Еван Мобли вкара 20 точки за победата на Кливланд срещу Шарлът със 120:104.

Оклахома Сити надделя над Бруклин със 121:107 след 35 точки на Шай Гилджъс-Алекзандър. Джиш Гиди записа третия си "трипъл-дабъл" в кариерата, след като завърши с 15 точки, 13 борби и 10 асистенции.

Имануел Куикли отбеляза 26 точки и взе 10 борби, а гостуващият Ню Йорк преодоля пасив от 16 точки, за да спечели победа срещу Портланд със 123:107.

Вашингтон постигна успех над Детройт със 117:97 след силен мач на Брадли Бийл, който вкара 36 точки за 33 минути игра.

Сан Антонио надделя над Орландо със 132:114 след 29 точки и 11 борби на новобранеца Джереми Сочан.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Бостън 47 победи/22 загуби, Филаделфия 45/22, Ню Йорк 41/30
Централна дивизия: Милуоки 50/19, Кливланд 44/27, Чикаго 31/36
Югоизточна дивизия: Маями 37/33, Атланта 34/35, Вашингтон 32/37