Чудо няма! Реал би отново Ливърпул (ВИДЕО)

Бензема вкара за 1:0

Реал Мадрид победи Ливърпул с 1:0 на „Сантиаго Бернабеу“ в осминафинален мач-реванш от Шампионска лига и с общ резултат 6:2 намери място сред най-добрите осем в любимия си турнир.

"Кралският" клуб бе пълен господар на терена и съвсем логично излезе напред в резултата в 79-ата минута, когато Карим Бензема се разписа на празна врата. Голямата звезда на „лос меренгес“ обаче стресна всички, които обичат клуба, защото с поредния му гол дойде и поредната му контузия. На пръв поглед травмата му не изглежда сериозна, но няма подробности за състоянието му.

Реал Мадрид започна двубоя атакуващо като след едва три минути игра Тони Кроос изведе Карим Бензема сам срещу Алисон, французинът стреля, а бразилецът спаси. Дори да бе паднало попадение в мрежата на Ливърпул, то нямаше да бъде зачетено, тъй като Бензема бе в засада.

Мърсисайдци отговориха в седмата минута, когато след неориентирани действия на Антонио Рюдигер Мохамед Салах изведе Дарвин Нуньес на стрелкова позиция, уригваецът отправи първия точен удар в мача, но Тибо Куртоа се справи и изби.

В 14-ата минута се стигна до първото чисто положение в мача. След заучена комбинация в наказателното поле на Ливърпул Антонио Рюдигер свали с глава към непокрития Винисиус Жуниор, който нанесе удар от близка дистанция, но неговият сънародник Алисон някак си успя да спаси.

В 20-ата минута Едуардо Камавинга си освободи пространство за удар от далечна дистанция и натисна спусъка от около 20-25 метра, но за негово нещастие топката срещна напречната греда, като имаше намеса и от страна на Алисон Бекер.

Две минути по-късно и Лука Модрич пробва късмета си от средно разстояние, а ударът му мина агонизиращо близо до вратата на Ливърпул, който и в тази ситуация оцеля.

Реал Мадрид продължи да натиска своя съперник и в 26-ата минута Карим Бензема пусна елегантен пас в дълбочина за Винисиус, който излезе очи в очи с Алисон, но вратарят на мърсисайдци отново спаси. Флагът на страничния рефер бе високо вдигнат и евентуално попадение на крилото нямаше да бъде зачетено заради засада.

В 33-ата минута Ливърпул се събуди. Дарвин Нуньес проби отляво, преодоля Дани Карвахал и нанесе прецизен удар към далечния ляв ъгъл на вратата на Тибо Куртоа, но белгийският страж показа добър рефлекс и изби в корнер, от който не последва нищо интересно.

Две минути по-късно Винисиус по сходен начин напредна отляво и шутира точно, но слабо и без особени затруднения Алисон спаси.

В ответната атака Ливърпул организира добра многоходова акция, завършила с изстрел на Коди Гакпо в близкия ъгъл, но Куртоа отново изби в корнер. Александър-Арнолд опита да намери Салах на първа греда, но Бензема се намеси и се стигна до нов ъглов удар, с който домакините се справиха.

До края на първата част не се стигна до повече интересни положения пред двете врати и двата тима се оттеглиха при нулево равенство след първите 45 минути.

Реал Мадрид бе по-активният тим на терена и в началните минути на второто полувреме. В 53-ата минута Карим Бензема изведе Федерико Валверде сам срещу Алисон, бразилецът за пореден път не допусна топката да навести мрежата му. Валверде догони избитата топка и върна на Бензема, който стреля, но отново Алисон улови.

Четвърт час по-късно се стигна до ново напрежение пред вратата на Ливърпул. Винисиус продължи да се забавлява и елиминира трима футболисти на мърсисайдци, след което намери Карим Бензема в наказателното поле, но френският нападател вложи твърде много сила в удара си и прати типката над вратата.

Дори нищожните шансове на Ливърпул за обрат се изпариха в 78-ата минута, когато Реал Мадрид излезе напред в резултата. Едуардо Камавинга намери Карим Бензема с удивителен пас, французинът не си овладя добре топката и Ван Дайк се намеси, но доста колебливо, кълбото стигна до Винисиус, който макар и подхлъзнал се, успя да намери Бензема, а той на празна врата нямаше как да сбърка и вкара за 1:0.

Лошата новина за "кралете" е, че френският нападател изпита болки в крака след сблъсъка с Ван Дайк секунди преди попадението и три минути по-късно бе заменен принудително от Родриго.

В добавеното време на срещата Реал организира нова добра атака, която завърши с удар на Родриго, който бе блокиран от Цимикас. Бразилецът имаше претенции за дузпа, но основания за такава нямаше, макар ситуацията все пак да бе преразгледана от ВАР и лично Феликс Цвайер разгледа на мониторчето.

Реал Мадрид – Ливърпул 1:0 (общ резултат 2:6)
1:0 Бензема 78

Състави:

Реал Мадрид (4-3-3): 1. Тибо Куртоа – 2. Дани Карвахал, 3. Едер Милитао, 2. Антонио Рюдигер, 6. Начо – 12. Едуардо Камавинга, 8. Тони Кроос, 10. Лука Модрич – 15. Федерико Валверде, 9. Карим Бензема (К), 20. Винисиус Жуниор

Резерви: 13. Андрий Лунин – 5. Хесус Вайехо, 7. Еден Азар, 11. Марко Асенсио, 16. Алваро Одриосола, 17. Лукас Васкес, 18. Орелиен Чуамени, 19. Дани Себайос, 21. Родриго, 23. Ферлан Менди, 24. Мариано, 39. Алваро Родригес

Треньор: Карло Анчелоти

Ливърпул (4-2-3-1): 1. Алисон – 66. Трент Александър-Арнолд, 5. Ибрахима Конате, 4. Върджил ван Дайк, 26. Анди Робъртсън – 7. Джеймс Милнър (К), 3. Фабиньо – 11. Мохамед Салах, 20. Диого Жота, 18. Коди Гакпо – 27. Дарвин Нуньес

Резерви: 13. Адриан, 62. Кайомин Келъхър – 2. Джо Гомес, 8. Наби Кейта, 9. Роберто Фирмино, 15. Алекс Оклсейд-Чембърлейн, 17. Къртис Джоунс, 19. Харви Елиът, 21. Костас Цимикас, 28. Фабио Карвальо, 32. Жоел Матип, 46. Рис Уилиямс

Треньор: Юрген Клоп