Нестеров на два четвъртфинала в Египет

Пьотр Нестеров се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Шарм Ел Шейх (Египет) с награден фонд от 15 хиляди долара.

Във втория кръг на надпреварата националът на България за купа "Дейвис" надделя с 6:3, 7:6(3) над британския квалификант Майкъл Шоу за час и 54 минути.

Нестеров спечели всички геймове в мача, в които сервираше, реализира два пробива, а в тайбрека на втория сет наниза седем поредни точки, за да го обърне от 0:3 точки.

За място на полуфиналите 20-годишният Нестеров ще играе срещу друг британски квалификант Хамиш Стюарт.

В надпреварата на двойки българинът и Алес Бекли (Република Южна Африка), поставени под номер 4,  също достигнаха до четвъртфиналите след победа над италианците Кристиан Кампезе и Самуел Руджери с 6:2, 6:1.

Следващите им съперници ще бъдат Карийм Ал Алаф и Джошуа Ший от САЩ.