Локо (Сф) удари Славия в 103-минутна драма (ВИДЕО)

VAR отмени гол на "белите"

Локомотив (София) спечели столичното дерби със Славия от XXIV кръг на футболната ни efbet Лига.

„Железничарите“ се наложиха с 1:0, а единственото попадение в Надежда реализира Карлос Франса, след като секунди преди това гол на Тони Тасев от гостите бе отменен чрез намеса на VAR заради нарушение при отнемането на топката в началото на атаката.

Така възпитаниците на Станислав Генчев записаха втори пореден успех в елита и вече имат 34 точки, със само 4 по-малко от „белите“, които са с 3 загуби от 3 визити през календарната година.

Срещата бе изключително нервна и приключи с 13-минутно добавено време, след което треньорът на гостите Златомир Загорчич тръгна сякаш да се саморазправя със съдията, но бе укротен, макар и трудно, от наставника на вратарите, а преди да се прибере в тунела влезе в пререкания и с фенове на домакините.

Дербито започна динамично и още в 4-ата минута Емил Стоев получи извеждащо подаване и пусна за Тони Тасев, който стреля от движение, но не намери очертанията на вратата. Славия продължи по-активната си игра и двe минути след това Тони Тасев пробва мерника си от разстояние, но вратарят Бубакар Гайе се намеси решително.

"Червено-черните" достигнаха до първото си добро положение в 11-ата минута. Топката достигна до Мартин Райнов, който стреля, но Светослав Вуцов спаси, а в 22-ата минута Станислав Костов беше изпуснат и стреля към близкия на вратата на "белите", но Вуцов изби с крак. Пет минути след това Красимир Милошев центрира от ъглов удар, а топката срещна напречната греда на вратата на гостите.

В 42-ата минута Емил Виячки скочи най-високо при корнер и стреля с глава в аут, а три минути по-късно Емил Стоев намери Галин Иванов на точката за изпълнение на дузпа, но капитанът на Славия стреля слабо в ръцете на Гайе.

В 51-ата минута Владимир Николов отне топката от Марио Петков в средата на терена, тя стигна до Тони Тасев, който проби и с прецизен удар от границата на наказателното поле не остави шансове на Бубакар Гайе. Попадението за Славия беше отменено заради нарушение на Николов срещу Петков, което беше маркирано след консултация с видео асистент реферите.

Няколко секунди по-късно домакините излязоха напред в резултата. Юлиан Ненов проби по дясното крило и подаде към Карлос Франса, който беше оставен непокрит и отблизо прати топката в мрежата за 1:0.

Славия опита да изравни в 58-ата минута. Тасев получи топката по десния фланг, навлезе към средата и шутира от дистанция, но Гайе отби кълбото.

Осем минути след това нов удар на Емил Стоев не намери целта, а в 84-ата минута последователно Галин Иванов Емил Виячки и отново Стоев не успяха да изравнят резултата, стреляйки неточно към вратата на домакините.

В 13-те минути допълнително време Славия опита да застраши вратата на домакините, но достигна само до няколко центрирания, които не доведоха до опасни удари. Локомотив Постигна втора поредна победа в Първа лига, докато "белите" допуснаха четвърто поражение и остават на шесто място.

"Червено-черните" са на девета позиция до момента, а двата отбора отново ще се изправят един срещу друг в мач от четвъртфиналите в турнира за купата на България през април.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - СЛАВИЯ 1:0
1:0 Карлос Франса (53)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ: 1. Бабукар Гайе, 44. Божидар Кацаров, 3. Марио Петков, 22. Ивайло Найденов, 26. Красимир Милошев (к), 5. Дейвид Малембана, 8. Мартин Райнов, 89. Матеус Дуарте, 94. Юлиан Ненов, 29. Станислав Костов, 11. Карлос Франса;

Резерви: 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 33. Алан Диас, 7. Александър Александров, 70. Димо Бакалов, 15. Лука Иванов, 13. Селсо Рапосо, 18. Християн Чипев;

Треньор: Станислав Генчев;

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 5. Велко Йеленкович, 4. Людовик Соарес, 19. Чунг Нгуен До, 17. Ерол Дост, 33. Галин Иванов (к), 8. Емил Стоев, 88. Тони Тасев, 10. Владимир Николов;

Резерви: 12. Николай Кръстев, 9. Ахмед Ахмедов, 37. Венцислав Керчев, 11. Кристиан Добрев, 71. Кристиян Стоянов, 55. Натан Гасама, 83. Христо Попадийн, 15. Валентин Петров, 14. Роберто Райчев;

Треньор: Златомир Загорчич.