ОЩЕ ОТ СЪЩОТО: ЦСКА победи с 1:0 (ВИДЕО)

"Червените" остават на 4 точки пред Лудогорец

ЦСКА не изигра особено силен мач, но все пак стигна до важни три точки след успех с 1:0 при домакинството си на Спартак Варна от 24-ия кръг на efbet Лига. "Армейците" започнаха силно и логично излазоха напред в резултата след 14 минути игра, когато Маурисио Гарсез оползотвори добро подаване отляво на Брадли де Нойер. След това обаче темпото спадна и домакините не впечатлиха с играта си.

По този начин ЦСКА запази аванса си от 4 точки на върха пред Лудогорец, събирайки 60. „Соколите“ са последни с 12 пункта. В следващия кръг „армейците“ гостуват на Славия, като преди това домакинстват на Черно море за Купата. Спартак също има ангажименти в този турнир, като ще гостуват на Лудогорец, а след това приемат Берое за първенство. Всичко това ще се случи след паузата за националните отбори.

ЦСКА започна ударно мача и след едва две минути игра "червените" стигнаха до първо добро положение. След като Дюкенс Назон бе спрян, топката стигна до Маурисио Гарсез, който нанесе елегантен удар с левия крак към далечния ъгъл, но Кристиано Фигейредо изби в корнер.

В петата минута минута Християн Петров напредна през центъра и нанесе тежък удар от дистанция, но топката излезе в аут.

ЦСКА излезе напред след 14 минути игра. Брадли де Нойер центрира отляво, Лазар Туфегджич пропусна топката към Маурисио Гарсез, който бе оставен непокрит и безпроблемно прати топката в мрежата на Кристиано Фигейредо от близка дистанция.

В следващия четвърт час темпото на игра падна, с което намаля и натискът на ЦСКА. "Червените" имаха само териториално преимущество, но без да стигнат до чисто голово положение.

В 33-ата минута Спартак Варна стигна до най-доброто си положение от началото на двубоя. Жоао Марио се измъкна от далеч по-бавния Амос Юга и остана сам срещу Густаво Бусато, но бразилският вратар се спрари и изби.

ЦСКА имаше добра възможност за второ попадение 11 минути по-късно. След центриране от ъглов удар Юрген Матей засече с глава и нанесе точен удар, но Фигейредо улови.

Две минути бяха нужни на ЦСКА за първо добро положение през втората част. Тобиас Хайнц получи извеждащо подаване отдясно в наказателното поле, бе изпуснат от Луан и стреля към далечния ъгъл, но в аут.

В 51-ата минута Дюкенс Назон пропиля залтен шанс да удвои аванса на своя тим, след като залъга Луан и остана сам срещу Кристиано Фигейредо, който протегна ръка и изби току пред погледа на хаитянския нападател.

Двубоят бе спрян за кратко заради димна завеса, създадена от феновете на ЦСКА в Сектор "Г".

В 72-ата минута Марселино Кареасо центрира коварно отдясно, Кристиано Фигейредо не се намеси убедително и топката кацна в напречната му греда и излезе в корнер.

Седем минути по-късно Дюкенс Назон напредна отляво в наказателното поле и отправи красив удар към далечния ъгъл, но в аут.

До края мачът се движеше в перфектно темпо за ЦСКА, като головите ситуации липсваха и пред двете врати, с което лидерът в класирането стигна до трите точки.

ЦСКА - СПАРТАК (ВН) 1:0
1:0 Гарсес (14)

ЦСКА: 1 Густаво Бусато 21 Амос Юга 2 Юрген Матей 6 Християн Ивайлов Петров 5 Брадли Де Нойер 10 Маурисио Гарсес Де Жезус 8 Станислав Тихомиров Шопов 7 Джонатан Линдсет 14 Тобиас Хайнц 11 Лазар Туфегджич 9 Дюкенс Назон

Спартак Варна: 31 Кристиано Перейра Фигуеиредо 11 Виктор Стефанов Митев 3 Бен Кантие Карамоко 25 Пламен Диянов Димов 66 Александър Александров Цветков 6 Луан Лейте Да Силва 82 Иван Орлинов Йорданов 22 Роберто Мануел Сиера Хименез 7 Лерой Жак Микелс 23 Жоао Марио Нунес Фернандес 47 Родни Акува Антуи

Заги: Сега ще разчитаме на Левски