Нефтохимик поведе с 1:0 в серията на Пирин Разлог

Лидерът след редовния сезон Нефтохимик 2010 започна успешно в плейофите на еfbet Супер Волей. Бургазлии се наложиха като домакини над Пирин (Разлог) с 3:1 (25:22, 25:11, 18:25, 25:21 ) в първия мач между двата тима от 1/4- финалните плейофи, който се игра в зала „Младост“.

Така нефтохимиците поведоха с 1:0 победи в серията, в която се играе до два успеха от три мача, съобщи официалният сайт на Българската федерация по волейбол. Реваншът е на 6 април от 18:00 часа в зала „Септември“ в Разлог. При нов успех за бургазлии, те ще отстранят съперника и ще се класират за полуфинали. При триумф пиринци на свой терен серията ще влезе в трети мач, който е насрочен за 8 април отново в зала „Младост“.

Двубоят поднесе известна доза изненада, като Пирин се опълчи на домакините. Въпреки, че бяха само с десет състезатели, разложани затрудниха бургазлии в първата част, наказаха ги за отпускането им в третата част и взеха гейм, но за повече нямаха сили.

От своя страна Нефтохимик спечели без много усилия и напрежение, като наложи волята си когато трябваше, но не запази темпото си и загуби гейм. Разликата в класата и опитът бе очевидна, а домакините доминираха през по-голямата част от мача.

Първият гейм имаше стартира с динамика и интересни моменти. Бургазлии влязоха в мача по-лежерно, докато разложани тръгнаха с ентусиазъм. Гостите на два пъти повеждаха, като първо взеха превес с 8:6, след това с 15:13. В средата на гейма домакините вдигнаха темпото и разликата веднага се усети. След равенството 16:16 сервисът на Калоян Балабанов затрудни посрещането на съперника. Той отбеляза два аса, а съотборниците му поведоха с 3 точки 19:16. Нефтохимик продължи на обороти и запазиха разликата докрай, като спечелиха гейма.

Във втората част домакините показаха възможностите си и бяха пълен господар на игрището. След серия от сервис на Краси Георгиев те поведоха с 13:3 и 19:6. Треньорът Благовест Катранджи3в предприе смени и пусна юноши на клуба. Геймът продължи протоколно Нефтохимик спечели с разгромна разлика.

Бързият успех доведе до спад в редиците на домакините. Те се отпуснаха и зачестиха грешки. Пирин се възползва и отново показа възможности. В третата част волейболистите на Благовест Катранджиев поведоха с 8:5, а след това увеличиха преднината си на 14:10. Треньорът Атанас Петров видя опасността от обрат и взе две прекъсвания до средата. Това не подейства, а разложани се разиграха и поведоха с 16:11 и 20:13. Кризисната ситуация се запази в редиците на Нефтохимик, а Пирин запази стабилност, като спечели гейма.

Пред опасността да бъдат обърнати нефтохимиците излязоха с други лице в четвъртата част. Те се стабилизираха и стартираха ударно с 5:1. Д края на гейма не дадоха повече шансове на гостите, доминираха изцяло и спечелиха гейма и мача с крайното 3:1.

С най-голям актив за победата на Нефтохимик бе Аксел Трухчев с 18 точки ( 1 ас). Калоян Балабанов и Ватей Михайлович добавиха по 17 точки за успеха.

За Пирин най-резултатен бе Дейвид Кръстев с 19 точки ( 1 блок)