Кристиано Роналдо отново блести за Ал Насър

Португалецът вкара нови два гола за разгром над Ал Адал

Кристиано Роналдо вкара нови два гола за Ал-Насър, а отборът му разгроми с 5:0 Ал Адал в среща от 22-ия кръг на първенството на Саудитска Арабия. Португалската звезда откри резултата от дузпа в 40-ата минута, а през второто полувреме се разписа още веднъж и вече има 11 шампионатни попадения в 9 мача.

Успехът днес остави Ал-Насър на второ място в класирането, на точка зад лидера Ал-Итихад, който спечели с 3:0 домакинството си на Дамак. Роналдо пък вече е пети в листата на стрелците. Начело с по 16 гола са неговият съотборник Талиска и Одион Игало от Ал-Хилал.

Срещу намиращия се в зоната на изпадащите Ал Адал Кристиано и компания имаха проблеми само до почивката. Попадението от дузпа на 38-годишния португалец пречупи домакините и през второто полувреме те не оказаха почти никаква съпротива. Талиска вкара за 2:0 в 55-ата минута, а в 66-ата Роналдо беше точен с хубав диагонален изстрел. Другите два гола за Ал-Насър заби резервата Айман Яхия.

За Кристиано Роналдо това бе четвърти пореден мач, в който вкарва поне един гол. Преди това той наказа Абха в първенството на Саудитска Арабия и наниза по две попадения във вратите на Лихтенщайн и Люксембург с екипа на националния отбор на Португалия. Общо в кариерата си нападателят вече има 834 гола в официални двубои.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1