ЦСКА удари Левски със 77:72 в дербито (ВИДЕО)

ЦСКА записа шеста поредна победа в Националната баскетболна лига. Тимът взе символичен реванш от Левски за загубата на Купата преди две седмици, побеждавайки го със 77:72 в своята зала. Левски бе без наставника си Димитър Ангеловкойто бе наказан заради дисквалификацията си в предишния кръг срещу Черноморец.

След този двубой ЦСКА запазва шансове за второто място, като е с баланс 17-8 и на победа зад втория Балкан. Левски пък за момента е седми с 12-13, но и с мач по-малко от шестия Берое.

Двата състава започнаха нахъсано срещата и си размениха по два коша в първите минути. Златин Георгиев и Алън Арнет доведоха тима си до  минисерия от 7:0, но бързо разиката бе стопена и равенството бе на лице. Добри изяви на Драган Зекович позволиха на "армейците" да си осигурят преднина от четири точки, като след ново равенство, "червените" излезнаха напред в края на периода с 21:20.

Още в първите минути на втората четвърт ЦСКА дръпна с 7 точки аванс. Нови добри отигравания на Златин Георгиев, Алън Арнет, Сергий Павлов и Лъчезар Димитров върнаха интригата в двубоя и стопиха изоставането на тима до 35:38. До почивката баскетболистите на Росен Барчовски пазиха лидерската позиция, докато кош в последната секунда на Златин Георгиев върна разликта на 38:42.

След подновяването на играта точно попадение на Джон Флорвиъс доближи тима си на кош от противника, който обаче бързо бе върнат от Брандън Йънг. Равенството обаче не след дълго бе на лице след две точки на Николай Михайлов. Последва серия от 8:0 в полза на Левски, която даде шанс на "сините" да вземат лидерството в свои ръце - 53:47. ЦСКА успя да навакса изоставането си в края на третия период се доближи на точка о противника - 54:55.

Заключителната четвърт продължи със серията на "армейците", която достигна до 15:0. Разликата за първи път в срещата стигна до 9 точки в полза на ЦСКА. Добри включвания на Алън Арнет и Сергий Павлов стопиха изоставането на Левски до 5 точки, което се запази и до последните секунди от двубоя. Точно попадение на Сергий Павлов даде шанс на Левски да се доближи до противника при 71:74 едва 12 секунди преди края на мача, но след последвалите наказателни удари от двата тима, баскетболистите на Димитър Ангелов не стигнаха до възможност за равенство.

Двубоят завърши с по едно техническо на старши треньора на ЦСКА Росен Барчовски и пейката на Левски. За успеха на ЦСКА най-резултатен бе Брандън Йънг, който отбеляза 18 точки. 13 и 7 борби Добави Мартин Сотиров, със 13 и 7 борби завърши Драган Зекович, Алекс Симеонов остана с 10.

Алън Арнет бе над всички в срещата за Левски, като записа на сметкатаси 21 точки. 19 и 8 борби добави Сергий Павлов, Златин Георгиев вкара 13, с 10 е Джон Флорвиъс.