ЦСКА с нова крачка към титлата

"Червените" стигнаха до 2:0 над Славия

ЦСКА спечели с 2:0 гостуването си на Славия от 25-ия кръг на efbet Лига и продължава да държи темпото на Лудогорец. „Армейците“ решиха мача в своя полза в началото на второто полувреме с два бързи гола, дело на Мено Кох и Дюкенс Назон.

В началните минути на срещата ЦСКА владееше повече топката, но не можеше по никакъв начин да застраши вратата, пазена от Георги Петков. Опитният страж, типично в свой стил, всячески накъсваше играта. На два пъти медицинският щаб на Славия влизаше на терена, за да му оказва помощ.

„Армейците“ започнаха да се изнервят. В няколко ситуации искаха обяснение от съдията и от самия Георги Петков. Стигна се до кратки спречвания, които бяха потушени от Станислав Тодоров.

Половин час след началото Саша Илич трябваше да прави принудителна смяна. След съприкосновения с Велко Йеленкович Тибо Вион пострада. Халфът на ЦСКА беше изнесен на носилка и откаран с линейка.

В 33-тата минута топката се оплете в мрежата на Густаво Бусато, но попадението не беше зачетено заради засада след намеса на ВАР. Галин Иванов получи пред наказателното поле и отправи тежък шут. След рикошет в тялото на Мено Кох Бусато беше хванат в крачка. Ахмед Ахмедов обаче беше в близост до Мено Кох, а нападателят беше зад защитата на гостите. Станислав Тодоров беше привикан от ВАР, но не промени решението си и не зачете гола, явно преценявайки, че Ахмедов влияе върху играта.

Удар към двете врати нямаше след изтичането на редовните 45 минути. В добавеното време на първата част ЦСКА създаде най-интересното положение от началото. След центриране от фал Амос Юга свали с глава към Енес Махмутович. Люксембурецът стреля, но защитник на Славия застана на пътя на топката.

Точно преди почивката „червените“ имаха още един добър шанс. При една атака на скорост Назон не успя да завърши. След рикошет Тобиас Хайнц овладя и стреля над напречната греда.

В 53-тата минута ЦСКА изравни при незачетените голове. Тобиас Хайнц изведе с дълго подаване Дюкенс Назон. Хаитянецът се измъкна зад защитата на „белите“ и се озова очи в очи с Георги Петков. Стражът беше преодолян и топката попадна в мрежата. Беше отсъдена засада. ВАР потвърди преценката на съдиите, че Назон е с малко зад последния в отбраната на домакините – Натан Гасама.

Десет минути по-късно ЦСКА излезе напред в резултата, възползвайки се от ъглов удар. Тобиас Хайнц го изпълни, като прати топката във вратарското поле. Емил Виячки изпусна Мено Кох, а от близко разстояние централният бранител не остави никакви шансове на Георги Петков – 0:1.

В 67-ата минута гостите удвоиха преднината си. Славия сбърка в близост до тъчлинията. ЦСКА много бързо разигра. Тобиас Хайнц и Браня Морено размениха на двойно. Хайнц навлезе в наказателното поле и пусна към влезлия на скорост Дюкенс Назон, който беше безпощаден.

В 82-рата минута Владимир Николов се озова в много добра позиция. Влезлият от резервната скамейка получи в наказателното поле, замахна, преодоля Амос Юга и Владимир Николов, но Бусато скъси дистанцията и блокира с крак удара му.

СЛАВИЯ - ЦСКА 0:2
0:1 Мено Кох 62
0:2 Дюкенс Назон 67

Състави:

Славия: 1. Георги Петков, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Натан Гасама, 4. Людовик Соарес, 5. Велко Йеленкович, 19. Чунг До, 33. Галин Иванов – К, 8. Емил Стоев, 88. Тони Тасев, 9. Ахмед Ахмедов

Резерви: 21. Светослав Вуцов, 37. Венцислав Керчев, 10. Владимир Николов, 22. Дарко Тасевски, 17. Ерол Дост, 11. Кристиан Добрев, 71. Кристиян Стоянов, 83. Христо Попадийн

Треньор: Мартин Кушев

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 4. Мено Кох, 22. Енес Махмутович, 21. Амос Юга – К, 5. Брадли де Нойер, 15. Тибо Вион, 8. Станислав Шопов, 3. Жеферсон, 14. Тобиас Хайнц, 17. Бисмарк Чарлс, 9. Дюкенс Назон

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 2. Юрген Матей, 6. Християн Петров, 23. Жираир Шагоян, 7. Джонатан Линдсет, 10. Маурисио Гарсез, 26. Марселино Кареасо, 28. Браян Морено, 30. Дауда Бамба