Спартак Плевен не се затрудни с Академик Пловдив

Плевенчани победиха с 23 точки разлика

Спартак Плевен надделя с 92:69 (18:15, 23:25, 36:15, 15:14) над Академик Пловдив като домакин в мач от 30-ия кръг на Националната баскетболна лига. Успехът е 16-и за плевенчани, които имат и 12 загуби, а пловдивчани са с баланс 10-17.

Мачът в зала "Балканстрой" започна равностойно и така продължи до почивката, като на нея баскетболистите на Любомир Минчев се оттеглиха с аванс само от 1 точка. Третата част обаче се оказа решаваща и за крайния изход на срещата, тъй като домакините успяха да дръпнат с 12 точки пред съперника си, а в заключителната четвърт, въпреки че завърши в полза на гостите, до изненада не се стигна.

Мартин Маринов наниза 19 точки за Спартак Плевен, Цветомир Чернокожев вкара 15 точки, а 12 реализира Седариан Рейнс.

За Академик Пловдив Кръстомир Михов се разписа с 19 точки, Томислав Минков добави 13.