Лацио с класика над Специя, вече е далеч на второто място (ВИДЕО)

Лациалите дръпнаха на осем точки от Рома

Лацио се утвърди на второто място в Серия "А" след комфортен успех с 3:0 при гостуването си на Специя.

Отборът на Маурицио Сари събра 61 точки - с 8 повече от градския си съперник Рома, който е на третата позиция.

Отборът на Леонардо Семпличи можеше да поведе още в началото, но удар на бившия халф на Левски Мехди Бурабия срещна гредата. Още по-добър шанс се откри пред Мбала Нзола, но той някак пропусна с главаот чиста позиция. Лацио поиска дузпа при първата си опасна атака, но след намесата на ВАР се видя, че не е имало нарушение на Итън Ампаду срещу Чиро Имобиле.

На Ампаду обаче не му се размина малко по-късно, когато фаулира в наказателното поле Фелипе Андерсон. Този път не остана съмнение, че бранителят е нарушил правилата и Масимилиано Ирати посочи бялата точка, а Имобиле не сбърка. Това беше десето попадение за нападателя през сезона. До края на полувремето той можеше да се разпише още веднъж, но топката му дойде малко висока след центриране на Сергей Милинкович-Савич.

След почивката Фелипе Андерсон покачи за 2:0, а в самия край Маркос Антонио оформи крайното 3:0 след като Ампаду беше изгонен малко по-рано с втори жълт картон.

Отборът на Маурицио Сари събра 61 точки - с 8 повече от градския си съперник Рома, който е на третата позиция.