Кошмарът продължава: Брайтън шокира Челси с обрат в Лондон (ВИДЕО)

Лондончани вече са 11-и в Англия, без победа в 6 мача и в серия от 3 загуби

Сезонът за Челси продължава да върви стремглаво надолу, въпреки рекордните инвестиции за над 650 млн. евро в нови попълнения за този сезон.

„Сините“ от Лондон, които наскоро смениха треньора за втори път през кампанията, допуснаха домакински обрат и паднаха от Брайтън с 1:2 в мач от XXXI кръг на английската Висша лига.

След него те вече са в долната половина на таблицата, заемайки 11-о място, като нямат успех в 6 срещи и са в серия от 3 загуби във всички турнири.

Конър Галахър откри резултата на „Стамфорд Бридж“ още в 13-ата минута, но в 42-ата влезлият 3 по-рано Даниел Уелбек изравни, а в 69-ата друга принудителна смяна в състава на „чайките“ – Хулио Еспинола, оформи крайния резултат.

След него Брайтън остава 7-ми в класирането с 49 точки, докато Челси има с 10 по-малко и е на 11-а позиция.

Първото добро голово положение на „Стамфорд Бридж“ дойде в 10-ата минута, когато Евън Фъргюсън получи възможност да стреля, но прати топката над вратата на Кепа Арисабалага.

Три минути по-късно „сините“ поведоха, след като Михайло Мудрик подаде остро в наказателното поле, където Конър Галахър засече топката в мрежата на Роберт Санчес.

Последваха по-силни минути за Брайтън, като гостите претендираха за дузпа в 21-ата минута, но съдията Робърт Джоунс не отсъди наказателен удар след игра с ръка на футболист на домакините.

В 26-ата минута Кепа спаси удар на Каору Митома, а 8 минути след това се намеси брилянтно при удар с глава на Фъргюсън.

Превъзходството на „чайките“ даде резултат в 42-ата минута, когато Паскал Грос подаде към Дани Уелбек, който засече центрирането право в левия ъгъл за 1:1.

След почивката Челси имаше възможност да стигне до втори гол, след като Мудрик достигна до една отбита топка, но ударът му бе спасен от вратаря на гостите.

Брайтън стигна до пълен и заслужен обрат в 70-ата минута, когато Соли Марч се отчете с поредната си асистенция през този сезон. Този път тя бе към резервата Хулио Енсисо, който с тупалка отдалеч порази вратата на невярващия Кепа.

Въпреки своята по-добра игра, Брайтън можеше да си изпати в 88-ата минута, когато Рийс Джеймс подаде добре в наказателното поле, но липсата на типичен централен нападател си каза думата и на пътя на топката нямаше играч на лондончани.

До края на мача Брайтън не допусна повече опасни положения пред вратата си и така се върна на победния път, докато Челси продължава да няма победа вече повече от месец в елита на Англия.