Борците ни завършиха с 3 медала в първите финали на Европейското първенство

Борците ни завършиха с 3 медала в първите финали на европейското първенство в Загреб.

Георги Вангелов се окичи с бронз при 57-килограмовите на свободния стил, след като в малкия финал победи грузинеца Роберт Дингашвили с технически туш 10:0 за по-малко от минута.

Така Вангелов дублира бронза от миналата година.

Лидерът на националите по свободна борба е пети от олимпийските игри Токио 2020, както и пети на световното първенство през 2022-а.

Микяй Наим (65) и Рамазан Рамазанов (70) взеха сребро.

На финала Наим отстъпи пред арменеца Вазген Теванян с технически туш 1:12. Съперникът му е победител от световната купа през 2020-а, а българинът за първи път стига до медал от голямо първенство при мъжете, и то в дебюта си в новата категория до 65 кг.

Микяй е носител на златния пояс "Дан Колов" от 2021-а и оттогава качи две категории.

Настоящият носител на златния пояс "Дан Колов" - Рамазан Рамазанов също се окичи със сребро, след като в решителната схватка отстъпи пред опитния азер Хаджи Алиев, двукратен олимпийски медалист, 6 пъти световен и 6 пъти 2 Рамазан Рамазанов с Валентин Ангелов и Мариян Стойнев влявоевропейски шампион с 3:10.

Това е второ отличие за Рамазанов от европейско първенство, след като през миналата година взе бронз.

Утре за бронза трябва да излезе Али Умарпашаев (74), но все още не е ясно какво е здравословното му състояние. В полуфиналната битка националът получи контузия и загуби с 0:9 от Франк Чамизо (Италия), олимпийски медалист и двукратен №1 в света.

В сряда започват и жените, като на тепиха излизат Миглена Селишка (50) срещу Свиня Джунго (Швейцария) и Юлияна Янева (68) срещу туркинята Несрин Бас.

Двубоите започват от 12,30 ч наше време.

Нови 2 медала за България от Европейското по бокс в Белград

Осигуриха ги Севда Асенова и Златислава Чуканова

Още един четвъртфинал за България на Европейското по бокс

Хавиер Ибаниес без проблеми срещу грък в Белград

Бойните звезди на SENSHI 21 преминаха успешно официалния кантар преди галавечерта

Варна ще бъде свидетел на 14 титанични двубои със сътезатели от 17 държави

Европейското по бокс в Белград започна с български победи

Един успех дели Рами Киуан от медал, Радослав Росенов с летящ старт

Радослав Росенов и Рами Киуан откриват българското участие на Европейското по бокс

Чакането свърши – вижте пълната бойна карта на SENSHI 21

Бойната карта на SENSHI 21 включва 14 силни двубоя с 28 мощни атлети от 17 страни

Стойка Кръстева: Развиваме се в правилна посока

Доволни и заредени с оптимизъм се прибраха от Европейското първенство за младежи и девойки в Пореч българските национали по бокс

Уайлдър: Ще разбия главата на Жан, а после идва ред на Джошуа