След кръга във Висшата лига: Ливърпул надви Нотингам в голеада, Вила с реми (ВИДЕО)

Вижте и всички резултати от днешния ден

Ливърпул надделя с 3:2 срещу Нотингам Форест в мач от 32-рия кръг на Висшата лига. Двата отбора си отбелязаха пет гола в рамките на двайсетина минути след почивката.

В размяната на попаденията победител излезе тимът, воден от Юрген Клоп. Диого Жота се разписа на два пъти за мърсисайдци, а Мохамед Салах прибави един. Точни за гостите от Форест бяха Неко Уилямс и Морган Гибс-Уайт.

С успеха Ливърпул се изкачи до 7-ото място в класирането с актив от 50 точки, докато Нотингам е предпоследен с 27. Единствено Саутхемптън има по-малко – 24 пункта.

Първият удар в мача към една от двете врати отправи Коди Гакпо в 5-ата минута. Топката прелетя покрай вратата на Кейлор Навас.

В 18-ата минута Морган Гибс-Уайт напредна и стреля от сериозна дистанция, но право в ръцете на Алисон.

В 26-ата минута Върджил ван Дайк стреля опасно с глава. Навас демонстрира страхотната си класа и с една ръка изби.

Десет минути преди почивката домакините претендираха за дузпа за игра с ръка на Муса Ниакате. Главният съдия майкъл Оливер обаче прецени, че няма основания за 11-метров наказателен удар.

Малко след това Ливърпул направи огромен пропуск. Диого Жота беше изпуснат. Португалецът стигна до топката във вратарското поле и стреля с глава, но неточно.

Головете останаха за втората част. В 47-ата минута „червените“ излязоха напред в резултата. Фабиньо намери Диого Жота и този път нападателят беше безпощаден. Навас нямаше шанс да реагира.

Четири минути по-късно Форест изравни. Неко Уилямс се ориентира най-бързо около дъгата на наказателното поле и преодоля Алисон за 1:1.

В 55-ата минута Ливърпул отново излезе напред в резултата. Андрю Робъртсън изпълни пряк свободен удар. Диого Жота засече и с глава насочи топката в мрежата.

В 67-ата минута страхотно попадение на Морган Гибс-Уайт с удар от движение възстанови равенството за 2:2.

Само три минути по-късно мърсисайдци отбелязаха и трети решаващ гол. Пак след статично положение. Трент Александър-Арнолд изпълни, а Салах засече. Останаха съмнения за засада, но ВАР не откри нищо нередно.

Този път Форест нямаше отговор. Фелипе и Бренън Джонсън бяха близо до гол, но домакините оцеляха и се поздравиха с трите точки.

Резултати от останалите мачове в английския шампионат, които се изиграха по същото време:

Брентфорд - Астън Вила 1:1

Кристъл Палас - Евертън 0:0

Лестър - Уулвърхемптън 2:1