Славия пребори Септември София и влезе в топ 6 (ВИДЕО)

"Белите" поне временно са пред Локомотив Пловдив

Славия победи с 2:1 Септември София като гости в първия мач от 28-ия кръг в efbet Лига. Столичното дерби на Националния стадион „Васил Левски“ донесе добър футбол на зрителите, а "белите" се поздравиха с важен успех, който ги прати поне временно в топ 6.

Септември започна по-активно срещата. Във втората минута Асен Георгиев подаде от задно поле и изведе Мартин Петков, който излезе сам срещу Светослав Вуцов, но вратарят на Славия скъси ъгъла и двамата футболсти се сблъскаха, което наложи влизането на лекарските екипи.

Мартин Стоянов напредна по дясното крило и центрирар в наказателното поле в 20-ата минута, където Симеон Александров засече, но не намери очертанията на вратата, пазена от Светослав Вуцов.

Мартин Стоянов навлез в наказателното поле и отклони за Мартин Петков, който шутира около точката за изпълнение на дузпа в 28-ата минута, но топката прелетя над напречната греда.

Галин Иванов надигра Мартин Николов по десния фланг в 44-ата минута и центрира на втора греда, където Тони Тасев надигра Константин Чешмеджиев във въздуха и с глава прати топката в мрежата на Септември, за да изведе Славия напред в резултата.

След груба грешка в центъра на терена от страна на Петър Чуич в 76-ата минута, Крис Добрев отне топката и напредна през средата, след което комбинира с Владимир Николов, който хладнокръвно шутира и удвои аванса на Славия.

Мартин Петков центрира отдясно в 88-ата минута, в наказателното поле Влатко Стояновски се размина с топката, след което последва удар на Кристиян Пешов, който преодоля Вуцов и така върна едно попадение за Септември, който не успя да стигне до нищо по-интересно до края на двубоя.

Стартови състави:

Септември: 21. Димитър Шейтанов –  5. Асен Георгиев (К), 10. Димитър Костадинов, 26. Константин Чешмеджиев, 20. Красимир Станоев, 3. Мартин Петков, 14. Мартин Стоянов, 13. Мартин Николов, 18. Петър Чуич, 24. Стефан Милич, 17. Симеон Александров

Славия: 21  Светослав Вуцов – 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Натан Гасама, 4. Людовик Соарес, 5. Велко Йеленкович, 71. Кристиян Стоянов, 33. Галин Иванов (К), 8. Емил Стоев, 88. Тони Тасев, 9. Ахмед Ахмедов

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона