Мощен Хебър разби Нефтохимик, резултатът е 2:2

Титлата ще се реши в пети мач в Бургас

Хебър (Пазарджик) изравни финалната серия в Efbet Супер Волей, след като записа втора победа над Нефтохимик 2010 (Бургас), съобщи официалният сайт на Българската федерация по волейбол. Воденият от Камило Плачи тим надигра съперника с 3:0 (25:21, 25:14, 25:22) в четвъртата среща, изиграна в зала "Васил Левски" в Пазарджик. Така серията отново се премества в Бургас, където ще се изиграе решителният пети двубой на 2 май от 18,30 часа.

Двамата треньори дадоха шанс за изява на по-голямата част от състезателите си.

Стартов състави:

Хебър: Якопо Масари, Добромир Димитров, Виктор Йосифов, Николай Николов, Тодор Алексиев, Джулио Саби, Теодор Салпаров - либеро (Петър Каракашев, Илия Петков, Пламен Шекерджиев);

Нефтохимик: Душан Лопар, Калоян Балабанов, Иван Станев, Матей Михайлович, Красимир Георгиев, Аксел Трухчев, Симеон Добрев - либеро, Ивайло Лалов (Петър Бъчваров, Мариян Наков, Тодор Димитров, Любослав Телкийски).

Категоричност, стабилни изяви и добра успеваемост на повечето елементи. Това демонстрираха волейболистите на Хебър в четвъртия си двубой срещу Нефтохимик.

Окрилени от победата в петгеймовия трилър в мач №3, в този сблъсък те бяха безупречни на свой терен. Домакините имаха водеща роля през цялото време и не дадоха никакви шансове на бургазлии за обрат.

Селекционерът Камило Плачи направи една смяна в стартовия състав, като заложи на Добромир Димитров на поста разпределител. Решението му бе повече от удачно, а плеймейкърът напълно оправда очакванията му. След отличното му включване за успеха в третия мач, в тази среща Добри Димитров отново даде тонус на своите съотборници и ги разигра максимално още от началото. Сервисът на пазарджиклии потръгна, като тормозеше противниковото посрещане. Блокадата пък действаше на ниво, като се оказа непреодолима стена за бургазлии.

В третата част известно отпускане на Хебър доведе до равенство, но в решителните моменти "тигрите" не допуснаха обрат. В последния си домакински мач на свой терен Хебър бе безупречен и зарадва максимално феновете си.

От своя страна тежката загуба от вчерашния ден се стовари с пълна сила върху Нефтохимик. Гостите не издържаха на психическото напрежение. Те не тръгнаха добре в мача и това се запази докрай. Нямаше същата съпротивителна сила като в предния мач, играта не им спореше, а множеството непредизвикани грешки улесниха съперника. Те не успяха да излязат от негативната ситуация докрай и играха роля на докрай и отстъпиха изцяло в играта.

Двата тима тръгнаха равностойно, след което домакините поведоха. Момчетата на Камило Плачи доминираха до 10:6, след което бургазлии намалиха дистанцията (9:10). Разликата отново нарастна, след което в ключовите моменти гостите отново се доближиха (20:21 и 21:22). Въпреки това пазарджиклии успяха да излязат от ситуацията и да спечелят гейма. Посрещането на "тигрите" бе по-добро от това на съперника.

Възходящата линия на Хебър продължи във втората част, като домакините бяха доста категорични, оставяйки противника на 14 точки.

Играта тръгна точка за точка в третия гейм, след осмата точка обаче състезателите на пазарджишкия тим се мобилизираха и дръпнаха. В ключовите моменти (15:21) обаче бургазлии набраха инерция и застанаха на точка, след което и изравниха (21:21). Домакините поведоха отново и записаха победата след 25:22 и крайното 3:0.