МАЧЪТ НА ИСТИНАТА: Нефтохимик и Хебър в сблъсък за титлата

Мачът е в Бургас от 18,30 часа

Последен епизод от финалната серия в efbet Супер Волей предстои днес (2 май). Петата решителна среща между Нефтохимик 2010 (Бургас) и Хебър (Пазарджик) ще се изиграе от 18:30 ч. в зала "Младост" в морския град, съобщи официалният сайт на Българската федерация по волейбол.

Така ще бъде определен шампионът за сезон 2022/23, след като серията се завърза след два успеха на бургазлии и два успеха на "тигрите". Двата отбора си размениха победи на свой терен, а сега излизат максимално мобилизирани за най-важната битка. Залогът е повече от висок - титлата в първенството на волейболния елит.

И вицешампионите от миналия сезон, и състезателите на Камило Плачи се целят в трофея, а борбата днес ще е до последна капка кръв и пот. Домакините от Нефтохимик тръгнаха силно в серията, побеждавайки с 3:2 и 3:1 гейма в зала "Младост". Волейболистите на Атанас Петров пропуснаха първия си шанс да триумфират - в третата среща в Пазарджик, след като поведоха с 2:0 гейма, но допуснаха обрат и загуба с 2:3 гейма.

В четвъртия двубой, ден по-късно, психологически надделяха отново домакините и Хебър изравни серията 2:2 победи. А с това изходът от серията стана неясен. Със сигурност волейболистите на Нефтохимик ще се съберат и ще дадат всичко от себе си, за да се преборят за така желания шести златен връх. Допълнителна мотивация ще е и публиката, която се очаква отново да изпълни до краен предел залата в морския град.

Съперникът от Пазарджик обаче също има за какво да се хвърлят в битката, тъй като преследват трето злато и втори златен требъл. "Тигрите" също ще бъдат подкрепяни от своя агитка, както обикновено вярната им публика ги следва навсякъде.

Последният и най-важен сблъсък ще покаже доколко отборите са се отърсили от емоциите в срещите до момента, и кой ще издържи физически на изпитанието след тежкия сезон и дългата финална серия. Особено важна роля ще играе психологическата нагласа, увереността в силите и настройката за двубоя. Младостта е предимство на бургазлии, но опитът е на страната на гостите от Пазарджик.

Ще успеят ли домакините да спечелят шеста титла в клубната си история , или волейболистите на Хебър ще направят пълен обрат в серията за титла и златен требъл предстои да се разбере след часове, като очакванията са за оспорвана битка и достоен завършек за изключително интересния сезон.