Ливърпул записа шеста поредна победа във Висшата лига (ВИДЕО)

"Червените" се наложиха с 1:0 над Брентфорд

Ливърпул се наложи над Брентфорд с 1:0 на „Анфийлд“ в двубой от 35-ия кръг на английската Висшата лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Мохамед Салах в 13-ата минута на срещата. След този успех „мърсисайдци“ са на 5-о място с актив от 62 точки, докато Брентфорд е на 9-а позиция с 50 пункта и вече има твърди малки шансове за класиране в европейските клубни турнири.

Преди началото на двубоя феновете на Ливърпул освиркаха химна на Англия – „God Save the King“, като се обявиха против новокоронования крал Чарлз III.

Игровите действия на терена започна с натиск от страна на домакините. В 13-ата минута Фабиньо изведе, откъсващия се зад гърба на отбраната Върджил ван Дайк, който свали с глава за Мохамед Салах. Египтянинът чукна топката във вратата, с което с действие изведе Ливърпул напред в резултата.

Диого Жота напредна с топката в 20-ата минута, след което сви топката за Къртис Джоунс, който шутира от дистанция, но Давид Рая отрази.

Айвън Тони изведе Браян Мбемо в 40-ата минута зад гърба на Ван Дайк. Камерунският национал навлезе в наказателното поле, след което реализира. Голът обаче не бе зачетен заради засада на Мбемо при извеждащото попадение.

Ливърпул можеше да удвои аванси си в 53-ата минута, когато Мохамед Салах изведе Диого Жота. Португалецът сви топката за Коди Гакпо, който на празна врата не успя да отклони топката в мрежата, след като не успя да осъществи добър контакт.

След разбъркване в наказателното поле на Брентфорд в 78-ата минута Трент Александър-Арнолд шутира от границата на наказателното поле, но Давид Рая отново успя да отрази.

Треньорът на Милан: Рома показа повече качества

Вижте какво каза Стефано Пиоли

Треньорът на Рома: Победихме Милан с динамика, интелект и тактика

Вижте какво каза Даниеле Де Роси

ОБЗОР: Отново Леверкузен срещу Рома в полуфиналите на ЛЕ (ВИДЕО)

„Аспирините“ с нов рекорд - 44 мача без загуба след 1:1 в Лондон

Аталанта изхвърли Ливърпул и пренаписа историята си (ВИДЕО)

Салах вкара от дузпа единствения гол в Бергамо

Шчесни и Милик на линия за Каляри

Мойс Кийн аут за мача от Серия А

Фиорентина с една крачка по-близо до Атина (ВИДЕО)

120 минутна драма на "Артемио Франки"

Астън Вила на полуфинал след драма с дузпи (ВИДЕО)