Манчестър Юнайтед остава 4-ти след поражение от Уест Хем (ВИДЕО)

"Червените дяволи" не се възползваха от загубата на Нюкасъл

Уест Хем се наложи над Манчестър Юнайтед с 1:0 на „Лондон Стейдиъм“ в двубой от 35-ия кръг във Висшата лига.

Двубоят започна с натиск от страна на Манчестър Юнайтед. В 8-ата минута Бруно Фернандеш получи топката в наказателното поле и шутира с едно докосване, но топката премина покрай левия страничен стълб.

Маркъс Рашфорд бе изведен зад гърба на отбраната на Уест Хем и излезе сам срещу Лукаш Фабиански, но ударът му бе право в левия страничен стълб и по този начин Манчестър Юнайтед пропусна възможността да поведе в 18-ата минута.

Саид Бенрама отне топката от Люк Шоу и тръгна на самостоятелен рейд, който завърши с удар от границата на наказателното поле. След грешка на Давид де Хеа топката мина през ръцете на испанския страж и влезе във вратата в 27-ата минута.

Шест минути по-късно Антони шутира от средна дистанция, но топката рикошира право в десния страничен стълб. В първата минута на добавеното време на първото полувреме Саид Бенрама можеше да вкара второто си попадение в двубоя, когато стреля от близка дистанция, но Де Хеа отрази по впечатляващ начин.

Михел Антонио прати за втори път топката във вратата, пазена от Де Хеа, но голът не бе зачетен заради засада на нападателя на „чуковете“ в 52-рата минута.

Томаш Сучек също опъна мрежата на Манчестър Юнайтед в 74-ата минута след статично положение, но и този гол не бе зачетен, след като ситуацията бе преразгледана с VAR. Аарън Уан-Бисака и Томаш Сучек си сблъскаха главиха в 78-ата минута при центриране от статично положение в наказателното поле на Манчестър Юнайтед. Играта бе спряна за около 5 минути, за да се окаже медицинска помощ на пострадалите състезатели.

Антони Марсиал навлезе с дрибъл в наказателното поле на Уест Хем в 90-ата минута и шутира от малък ъгъл, но след като Найеф Ажер скъси ъгъла пред французина, Фабиански отрази.

В първата минута на добавеното време Бруно Фернандеш центрира от корнер, а Марсиал засече в наказателното поле, но не успя да натисне добре топката и съответно да я прати във вратата.