Рилски спортист се класира за полуфиналите в НБЛ

След успех с 97:76 над Академик (Пловдив)

Лидерът в редовния сезон и вицешампион от миналия сезон Рилски спортист победи Академик Пловдив с 97:76 (18:15, 23:20, 31:22, 25:19) като домакин в Самоков в третата среща от четвъртфиналните плейофи в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и с 2:1 успеха в серията се класира за полуфиналите.

В спор за място на финала Рилски спортист ще срещне тима на Черноморец. Полуфиналите ще се проведат по системата до три победи до пет възможни мача. Домакин на първите две и евентуалната пета среща ще бъде съставът от Самоков. Планираните дати са 13, 15, 18, 20 и 23 май.

В другия полуфинал съперници са шампионът Балкан и ЦСКА, а серията трябва да започне на 12 май.

Съставите на Рилски спортист и Академик Пловдив изиграха оспорвано първо полувреме, в което разликата не надвиши 10 точки. Баскетболистите на Рилски спортист имаха преднина от 6 точки – 41:35 на почивката в „Арена Самоков“.

В началото на второто полувреме домакините постепенно увеличиха аванса си над 10 точки след добри изяви на Деян Карамфилов и Чавдар Костов и третата четвърт приключи с аванс от 72:57 в полза на самоковци. До края на срещата гостите от Пловдив не успяха да се доближат повече до противника, а най-голямата разлика достигна 22 точки.

Чавдар Костов бе най-резултатен за Рилски спортист с 18 точки, а Димаджио Уигинс оформи „дабъл-дабъл“ със 17 точки и 11 борби. Йордан Минчев и Деян Карамфилов отбелязаха по 14 точки.

За Академик Пловдив Васил Бачев и Тони Гуджино реализираха по 15 точки, а Кръстомир Михов добави 12 точки.