Лийдс е все по-близо до изпадане след драматично реми срещу Нюкасъл (ВИДЕО)

Двата тима направиха изключително интересен за зрителите мач

Лийдс и Нюкасъл завършиха 2:2 в мач от 35-ия кръг на Висшата лига, игран на „Елан Роуд“. Двубоят бе изпъстрен с добри положения, а в срещата бяха отсъдени и 3 дузпи. Равенството не бе по вкуса и на двата отбора, като Нюкасъл загуби 2 точки по пътя към класиране в топ 4, а Лийдс пропусна да излезе от зоната на изпадащите.

Голмайсторите в двубоя бяха Калъм Уилсън, който се разписа на два пъти в полза на Нюкасъл, и бранителите Люк Ейлинг и Расмус Кристенсен за Лийдс.

Двубоят стартира много динамично още от самото начало, а първото попадение падна още след 7 минути игра. Лийдс организира страхотна атака отляво, като след поредица от подавания с по едно докосване на фланга се оказа Джак Харисън, който центрира по въздух. В наказателното поле в най-добра позиция се оказа Родриго, който отигра топката. Неговият удар първоначално бе спасен от Ник Поуп, но при добавката Люк Ейлинг се озова необезпокояван, завършвайки в опразнената мрежа.

След 20-ина минути на постоянен интензитет и от двата отбора дойде и следващата много любопитна ситуация в мача. Левият бек на Лийдс Жуниор Фирпо навлезе на скорост в наказателното поле, но бе съборен от Жоелинтон – нещо, което бе достатъчно за главния съдия Саймън Хупър да посочи бялата точка. Изпълнението на Патрик Бамфорд обаче бе парирано от стража на „джордитата“ Ник Поуп.

Само 2 минути по-късно се случи почти същата ситуация, но в другото наказателно поле. Александър Исак се опита да си създаде пространство за удар, но бе съборен грубо от бранителя на домакините Максимилиан Вьобер. Пред топката застана Калъм Уилсън, който не повтори грешката на Бамфорд секунди по-рано, завършвайки във вратата на Жоел Роблес за 1:1.

Постепенно Нюкасъл започна да взима инициативата в мача, като първата част завърши със страхотен голов шанс за „свраките“. Исак подаде надясно към Мигел Алмирон в противниковото наказателно поле. Парагваецът не се поколеба да стреля от труден ъгъл, но на сантиметри от гредата на Роблес.

В 51-ата минута Нюкасъл имаше поредна добра възможност да поведе за първи път в резултата. Калъм Уилсън се оказа около дъгата на наказателното поле на Лийдс, където стреля от воле, но над вратата.

В 59-ата минута отново главно действащо лице бе бившият футболист на Барселона Фирпо. Той фаулира грубо Киърън Трипиър, като имаше съмнения за червен картон. След преглеждане с ВАР обаче неговото нарушение бе санкционирано само с жълт.

10-ина минути по-късно Нюкасъл получи втора дузпа в мача, като това бе и третата общо в двубоя. При центриране на Джо Уилок, топката бе по посока Александър Исак, който стреля с глава в аут. При повторението обаче се видя много ясно как Жуниор Фирпо докосва кълбото с ръка. След преглеждане на ситуацията с ВАР, Саймън Хупър отсъди 11-метров наказателен удар, който отново бе изпълнен успешно от Калъм Уилсън за 1:2.

В 79-ата минута Лийдс успя да изравни резултата в момент, в който рядко създаваше положения. След центриране от корнер, топката се оказа на крака на бранителя Расмус Кристенсен. Датчанинът стреля без подготовка от воле. Кълбото рикошира в главата на Трипиър и влезе във вратата на Поуп.

В последната минута от редовното време Лийдс остана с човек по-малко, а грешник отново се оказа Жуниор Фирпо. Той бе санкциониран с втори жълт картон след нарушение срещу Александър Исак на границата на наказателното поле. При последвалия пряк свободен удар Трипиър не успя да прехвърли стената от изгодна позиция.

Вижте какво каза Даниеле Де Роси

ОБЗОР: Отново Леверкузен срещу Рома в полуфиналите на ЛЕ (ВИДЕО)

„Аспирините“ с нов рекорд - 44 мача без загуба след 1:1 в Лондон

ОБЗОР: Край на мечтата на ПАОК за финал в Европа (ВИДЕО)

Десподов титуляр, Брюж смълча "Тумба"

Аталанта изхвърли Ливърпул и пренаписа историята си (ВИДЕО)

Салах вкара от дузпа единствения гол в Бергамо

Шчесни и Милик на линия за Каляри

Мойс Кийн аут за мача от Серия А

Фиорентина с една крачка по-близо до Атина (ВИДЕО)

120 минутна драма на "Артемио Франки"

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Геноа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1