Петко Христов с цял мач при победа на Венеция

Той направи дузпа

Българският национал Петко Христов записа 90 минути за Венеция при победата с 3:2 над Перуджа с 3:2 в 37-ия кръг на Серия В в Италия. 12 минути преди края защитникът направи дузпа, от която гостите оформиха крайния резултат. За нарушението срещу Франческо Лизи той получи жълт картон.

Христов си партнираше в отбраната с Андреа Карбони и австриеца Михаел Свобода. Никола Пиерини, Андреа Карбони и Елертсон вкараха три гола за час игра и Венеция поведе с 3:0. Грегорио Луперини и Тиаго Казаpола от дузпа върнаха надеждите на Перуджа поне за точка, но домакините удържаха победата.

Венеция е на 7-о място в класирането, което дава право на тима да участва в четвъртфиналите за промоция в елита. Отборът обаче трябва да задържи тази позиция и в последния кръг, когато гостува на Парма, защото има риск да бъде изпреварен от Пиза, Реджина и Асколи и да излезе извън топ 8.
Заги: Сега ще разчитаме на Левски