Славия удари Ботев (Пд) след страхотен гол на Тасев (ВИДЕО)

Ангел Славков с втора победа начело на "белите"

Славия победи Ботев Пловдив с 1:0 на стадион „Александър Шаламанов“ в столичния квартал „Овча купел“ в мач от първия плейофен кръг във втората четворка. Единственото попадение в мача падна в 69-ата минута, когато Галин Иванов пусна за Тони Тасев, а той с мощен удар в близкия ъгъл не остави шансове на Георги Аргилашки.

С успеха „белите“ събраха 52 точки на върха във втората четворка, на 10 пред втория Арда, за който предстои домакинство на Локомотив София. „Канарчетата“ са последни с 32 и вече дори на теория нямат шансове за седмото място.

В следващия кръг Славия посреща Арда на „Александър Шаламанов“ на 19 май от 17:00ч., а в 19:15ч. на същия ден Ботев Пловдив е домакин на Локомотив София в третия си мач след завръщането на „Колежа“, където все още е няма отбелязан гол и спечелена точка.

Двата тима не показаха нищо интересно през първия четвърт час.

Едва в 27-ата минута се стигна до първото добро положение в мача. Красиан Колев получи топката в наказателното поле, овладя си топката, навлезе навътре и стреля, но бе блокиран от футболист в бяло и се стигна до ъглов удар, от който не последва нищо опасно.

Две минути след това Венцислав Керчев сгреши при изнасянето на топката, Антонио Перера пресече подаването му и намери Антоан Бароан, който стреля от малък ъгъл, Николай Кръстев спаси, топката стигна до Дилан Мертенс, пред когото бе зейнала празната врата, но не я уцели и стреля в аут.

В 43-ата минута Роберто Пунчец получи контузия и бе принудително заменен от Яспер Ван Хертъм.

Без да се стигне до повече интригуващи ситуации двата тима се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

След скучни начални 15 минути на втората част Антоан Бароан бе изведен очи в очи с Николай Кръстев от Джеймс Ето'о в 60-ата минута, но вратарят запази самообладание и спаси.

Девет минути по-късно Славия излезе напред в резултата. Галин Иванов демонстрира отличен поглед върху играта и намери по фантастичен начин Тони Тасев в наказателното поле, а той с мощен шут в близкия десен ъгъл не остави никакви шансове на Аргилашки - 1:0.

Три минути след това Виктор Генев се бе включил в нападението на "канарчетата" и получи центриране отдясно в наказателното поле, нанесе удар с глава, но в аут.

Темпото на игра значително спадна и до края на редовното време нито един от двамата вратари не бе затруднен.

Славия – Ботев Пловдив 1:0
1:0 Тони Тасев 69

Състави:

Славия: 12. Николай Кръстев – 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Натан Гасама, 37. Венцислав Керчев – 17. Ерол Дост, 71. Кристиян Стоянов – 88. Тони Тасев, 33. Галин Иванов (К), 4. Людовик Соарес – 10. Владимир Николов

Треньор: Ангел Славков

Ботев Пловдив: 1. Георги Аргилашки – 18. Самуел Супрайен, 4. Виктор Генев (К), 44. Роберто Пунчец – 17. Николай Минков, 15. Джеймс Ето‘о, 6. Дилан Меренс, 5. Красиан Колев, 20. Антонио Перера, 3. Па Конате – 11. Антоан Бароан

Треньор: Бруно Балтазар

Съдия: Георги Иванов