Рой Кийн разсипа националния вратар на Англия Джордан Пикфорд

Бившият капитан на Манчестър Юнайтед обаче се скъса да хвали Илкай Гюндоган

Бившият капитан на Манчестър Юнайтед Рой Кийн сравни със земята вратаря на Англия Джордан Пикфорд след поражението на Евертън с 0:3 във Висшата лига от докосващия титлата Манчестър Сити.
29-годишният страж нямаше много шансове при зашеметяващия удар на Илкай Гюндоган през първото полувреме, но не успя да удържи удара с глава на Ерлинг Холанд секунди по-късно и беше преодолян от пряк свободен удар на Гюндоган през втората част.
Анализирайки третия гол, Кийн постави под съмнение качествата на Пикфорд и не се съгласи с мнението на колегата си Майка Ричардс, че №1 на селекционера на Англия - Гарет Саутгейт трябва да е именно той.
„Пикфорд за гола... Боже мой. Той изглежда толкова малък там. Не очакваше тази топка. Майка каза преди мача, че е топ вратар. Не е!", каза Кийн
Той обаче засипа с похвали Гюндоган и по-специално за неговия завършек в 37-ата минута, при който той овладя центрирането на Рияд Марез с бедро, преди да прати топката към мрежата с гръб към вратата.
„Какъв играч е този човек, абсолютно брилянтен. Начинът, по който отиграва ударите си в наказателното поле… какъв великолепен завършек. Бих го гледал цял ден. Блестящо”, заяви Кийн.