Рилски спортист изравни серията с Черноморец (ВИДЕО)

След успех с 82:75 в Самоков

Рилски спортист победи Черноморец с 82:75 (27:13, 14:28, 21:21, 20:13) като домакин в Самоков във втория мач от полуфиналния сблъсък между двата отбора в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и изравни резултата в серията на 1:1 успеха.

Играе се до три победи от пет възможни срещи, а домакин на следващите две ще бъде Черноморец в новата „Арена Бургас“ на 18 май (четвъртък) и на 20 май (събота). При ново равенство и необходимост от пети двубой, той ще се проведе на 23 май в Самоков.

Сблъсъкът предложи интригуващи моменти за зрителите, като домакините на няколко пъти се откъсваха в резултата, а Черноморец ги догонваше. Самоковци направиха повече грешки, но спечелиха категорично борбата под коша (50-29).

Домакините започнаха по-агресивно и направиха силна първа част, в която натрупаха аванс от 27:13. Баскетболистите на Рилски спортист дръпнаха с 16 точки в първата минута на втората четвърт след точни стрелби на Чавдар Костов и Брандън Рандълф за 31:15, но бургазлии постепенно скъсиха дистанцията след добри изяви на Георги Боянов и Джордан Тъкър. Самоковци останаха без кош в последните две минути преди почивката и Черноморец изравни за 41:41 в края на първото полувреме.

Гостите първи вкараха кош след почивката, но със серия от 9:0 в началните три минути на третата четвърт Рилски спортист поведе с 50:43. Йордан Минчев даде тон на съотборниците си, вкарвайки 10 точки за 5 минути и помогна за аванс от 55:45 за самоковци. Те водеха с 62:54 при оставащи минута и 40 секунди от частта, но Черноморец пак успя да изравни, отбелязвайки 8 безответни точки за 62:62 преди заключителния период.

Домакините реагираха със серия от 9:0 за близо три минути игра от последната четвърт и се откъснаха със 71:62, но с успешни стрелби на Боянов и Николай Титков бургазлии отново се доближиха на 4 точки при 69:73 две минути и половина преди края на срещата. Рилски спортист не позволи да се стигне до обрат и записа първи успех в серията.

Отличен мач за самоковци изигра Йордан Минчев, който бе най-полезен за победата с 26 точки и 11 борби. Освен Минчев за домакините се отличиха Чавдар Костов с 16 точки и 8 борби и Брандън Рандълф с 13 точки и 7 борби.

Георги Боянов бе най-полезен за гостите и завърши с 30 точки и 7 борби, а Джордан Тъкър се включи с 15 точки.