Руне изхвърли Джокович от Рим след 2:1 сета (ВИДЕО)

Датчанинът победи Ноле за втори път в рамките на шест месеца

Холгер Руне победи Новак Джокович и се класира за полуфиналите на Мастърс турнира на клей в Рим. Датчанинът се наложи с 6:2, 4:6, 6:2 срещу защитаващия титлата сърбин, като показа железни нерви и непоклатим боен дух.

Мачът между двамата беше прекъснат в края на втория сет заради проливен дъжд, но Руне запази концентрация. В битка за място на финала негов опонент ще е Каспър Рууд или Франсиско Серундоло.В първия сет световният №7 доминираше срещу Ноле. Още в първия гейм сервисът на сърбина беше пробит. Последва нов пробив в петия гейм и Руне поведе с 4:1. В крайна сметка той затвори първия сет с 6:2.

Втората част беше доста по-равностойна. Двамата печелеха подаванията си до 3:2 в полза на Джокович, след което той стигна до пробив, за да поведе с 4:2. При 5:3 световният №1, който от следващата седмица ще предаде върха на Карлос Алкарас, сервираше за втория сет, но противникът му върна пробива. В десетия гейм обаче Новак стигна до три сетбола при 0:40 и затвори сета с 6:4.

Третият сет започна кошмарно за Ноле. Руне спечели първите четири гейма и поведе с 4:0 и два пробива. Джокович не успя да се върне в мача и загуби сета с 2:6, съответно трябваше да се сбогува с турнира в Рим.

Феновете за Димитров срещу Алкарас: Все едно гледахме Федерер от най-добрите му години