Марица надви драматично Беласица

Марица Пловдив постигна изключително ценен успех в борбата им за efbet Лига, след като „пиратите“ сразиха с 1:0 Беласица Петрич в мач от 31-ия кръг на Втора лига. Единственият гол в срещата падна в края на мача, когато Радослав Апостолов откри резултата след дузпа и донесе трите точки на Маричката.

Победата направи така, че Марица вече е шести с 47 точки, колкото има и петият Спортист Своге. Пред тях обаче са двата дубъла на ЦСКА 1948 и Лудогорец, които няма как да се класират за първото ниво на родния футбол.

В шестата минута Симеон Вешев беше в отлична позиция и получи пас вдясно на наказателното поле. Последва удар, но стражът на Бела - Кирил Георгиев, реагира отлично и отрази удара. При последвалото нападение Аспарух Шамкалов можеше да обстрелва вратата на "пиратите", но бранител на Марица действа много добре и предотврати шанса.

В 27-ата пък Валери Домовичийски проби отдясно в наказателното поле на Беласица и отправи удар. Динчо Йовчев опита да блокира шута, но неуспешно, след което се наложи на Кирил Георгиев да се намесва. Второто полувреме започна с отличен удар от фал на Симеон Вешев, но вратарят на петричани отрази в корнер. След него пък се получи разбъркване в наказателното поле на Беласица, но не се случи нищо важно пред вратата на Георгиев.

В хода на втората част пловдивският тим беше далеч по-деен спрямо своя съперник, но така и не стигаше до гол във вратата на Беласица. В 78-ата домакините имаха претенции за дузпа поради игра с ръка в наказателното поле на тима от Петрич, но реферът не посочи бялата точка.

В добавеното време на срещата Валетнин Костов направи нарушение в наказателното поле, след като имаше игра с ръка в наказателното поле на Беласица. Заради това Костов получи втори жълт картон и беше изгонен. Зад топката застана Апостолов, който шутира в десния ъгъл, а вратарят на Беласица отрази, но топката срещна гредата и влетя във вратата му - 1:0 за Марица.