ОБЗОР: Манчестър Юнайтед на точка от Шампионска лига (ВИДЕО)

След шедьовър на Каземиро и домакинско реми на Ливърпул

Манчестър Юнайтед постигна изключително важна победа в битката за топ 4 в английската Висша лига.

„Червените дяволи“ спечелиха с минималното 1:0 последната си визита за сезона, срещу Борнемут, докато Ливърпул направи домакинско реми 1:1 с Астън Вила.

Така мърсисайдци, които имат да изиграят 1 мач до края, изостават с 3 точки от 4-ите в класирането „червени дяволи“ като имат по-добра голова разлика от тях.

Момчетата на Ерик тен Хаг имат да изиграят 2 срещи и е достатъчно да вземат само 1 точка от тях, за да си осигурят класиране в Шампионската лига.

Те спечелиха визитата си на Борнемут днес с изключително красиво попадение на Каземиро още в 9-ата минута.

Тогава Кристиан Ериксен подаде към бразилеца, а той успя да се възползва от неумелата намеса на защитник и със странична ножица прати топката в гредата, а после в мрежата за 1:0.

Като цяло Манчестър Юнайтед контролираше срещата, но вратарят Давид де Хеа трябваше да прави 2 ключови намеси, за да запази 18-ата си суха мрежа през кампанията и да затвърди наградата си „Златната ръкавица“, която получи още при предишния мач на своите.

Междувременно Астън Вила направи подарък на „червените дяволи“ като взе точка от визитата си на Ливърпул. Оли Уоткинс пропусна дузпа в 22-ата минута, но само 5 по-късно Джейкъб Рамзи откри резултата на „Анфийлд“.

След паузата домакините се разиграха, но в 55-ата минута попадение на Коуди Гакпо бе отменено заради засада след намеса на ВАР, а изравнителният гол падна секунди преди края на редовното време.

Появилият се като резерва Роберто Фирмино, който напуска клуба след края на сезона, оформи крайното 1:1 в 89-ата минута.

Междувременно Фулъм и Кристъл Палас направиха равенство 2:2 на "Крейвън Котидж" в лондонския сблъсък, докато Евертънт се добра до ценна точка в битката за оцеляване във Висшата лига.

Много късен гол на Йери Мина в деветата минута на допълнителното време осигури актив от 33 точки за "карамелите", които се намират на спасителната 17-та позиция.

По-късно днес Нотингам Форест е домакин на Арсенал, докато в неделя Манчестър Сити приема Челси.