Флорида с втори пореден успех с продължения срещу Каролина

Този път с 2:0 във финала на Изток в НХЛ

Флорида надделя с 2:1 след продължение при гостуването си на Каролина и поведе с 2:0 победи във  финалната серия в Източната конференция на Националната хокейна лига.

Матю Ткачак донесе успеха с попадение при числен превес в 1:51 минута на допълнителното време.

Така той се превърна в герой за Флорида във втори пореден мач, след като реализира 13 секунди преди края на четвъртото продължение за успеха с 3:2 в първия двубой срещу победителя в Столичната дивизия от редовния сезон.

Александър Барков също вкара за Флорида, който влезе в плейофите с последната втора "уайлд кард" на Изток. Вратарят Сергей Бобровски отрази 37 шайби, след като парира 63 в първия двубой.

Джейлън Чатфийлд беше точен за Каролина, а Анти Раанта завърши с 24 спасявания.

Флорида няма загуба в плейофите в шест последователни мача с продължения, а също така продължи серията си на осем поредни победи като гост в елиминациите за купа "Стенли", като се доближи на два успеха от рекорда на Лос Анджелис от 2012 година.