Уест Хем пребори Лийдс и ги засили към Чемпиъншип (ВИДЕО)

Йоркширци са на предпоследно място кръг преди края на шампионата

Уест Хем постигна победа с 3:1 у дома срещу Лийдс в двубой от 37-ия кръг на Висшата лига и по този начин опря до стената възпитаниците на Сам Алардайс, оставяйки ги в зоната на изпадащите кръг преди края на шампионата.

На „Лондон Стейдиъм“ гостите изненадващо поведоха в резултата в 17-ата минута, когато Уестън Маккени изпълни силен тъч. Защитата на Уест Хем действа хаотично и топката стигна до Родриго във вратарското поле, откъдето той я прати в мрежата.

Точно преди изтичането на половин час игра Томаш Соучек засече центриране от ъглов удар, но шутът му бе спасен от Жоел Роблес.

Натискът на хората на Дейвид Мойс продължи и в 31-ата минута те изравниха! Джаред Боуен центрира перфектно от ъглов удар, като в наказателното поле пръв до топката достигна Деклан Райс, чийто удар завърши с топка в мрежата на Лийдс.

В края на първото и в началото на второто полувреме Уест Хем бе по-активният отбор, като след час игра Томаш Соучек засече центриране от ъглов удар, но отново стражът на йоркширци се намеси и спаси.

Така се стигна до 72-ата минута, когато Дани Ингс показа страхотен поглед над играта и изведе Джаред Боуен в наказателното поле, където Боуен стреля и прати топката в долния десен ъгъл.

До края на мача падна и четвърти гол, като той отново бе в мрежата на Роблес, след като точен бе Мануел Лансини в 94-ата минута.

Съдията Питър Банкс обаче посочи, че ще преразгледа гола за потенциална засада, но такава нямаше и голът остана.